Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 25 marca 2020

100-lecie niepodległości Leszna w internecie!

Zdjęcie, 100-lecie niepodległości Leszna w internecie!

W poniedziałek, 23 marca rozpoczęła działalność Cyfrowa Biblioteka Niepodległości. Warto do niej zajrzeć, bo jest tam sporo ciekawych materiałów.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie, podobnie jak inne placówki kulturalne w mieście jest teraz zamknięta dla czytelników. Nie można korzystać z wypożyczalni książek, ani czytelni. Nie ma wydarzeń w Galerii Lochy ani Bibliotece Ratuszowej. Życie biblioteki i jej czytelników nadal się toczy, tyle że w internecie.

Na stronie www.mbpleszno.pl można m.in. słuchać wierszy napisanych i czytanych przez lokalnych poetów oraz audiobooka "Pułapki czasu" nagranego przez pracowników biblioteki. To wszystko jest dostępne także na kanale youtube bibilioteki.

Korzystać można także z Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej www.lbc.leszno.pl i przeglądać zbiory, jakie zgromadziła placówka.

Nową propozycją jest Cyfrowa Biblioteka Niepodległości - Leszno 1920-2020. To efekt projektu realizowanego przez trzy instytucje: Archiwum Państwowe w Lesznie, Muzeum Okręgowe w Lesznie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Lesznie. Cyfrowa Biblioteka Niepodłegłości zawiera materiały informacyjne, publicystyczne i książkowe związane z obchodzonym w tym roku 100-leciem powrotu Leszna i regionu leszczyńskiego do macierzy.  Są to materiały o charakterze zarówno piśmienniczym (czasopisma, druki okolicznościowe, książki), jak i fotograficznym (kolekcje zdjęć) oraz ikonograficznym (dokumenty życia społecznego, plakaty, ulotki, wydawnictwa okolicznościowe).

Zapraszamy do oglądania.

Wszystkie zbiory są na stronie lbc.leszno.pl.

 

Autor: lm

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-03-25 09:22:44
0 Koszyk