Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 20 kwietnia 2016

Głosy policzone – mieszkańcy zadecydowali…

Zdjęcie, Głosy policzone – mieszkańcy zadecydowali…

Znamy inwestycje, które zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Leszna na rok 2016. W tym roku pula środków wynosi 700 tysięcy złotych.

Głosowanie odbywało się od 11 marca i trwało do 25 marca. W tym czasie zameldowani pełnoletni mieszkańcy Leszna mogli oddawać głos na jedno z osiemnastu zakwalifikowanych pod głosowanie zadań.

Po tym terminie pracownicy Urzędu Miasta Leszna dokonali sprawdzenia poprawności złożonych kart do głosowania pod względem zgodności z Regulaminem Budżetu Obywatelskiego.  
Wczoraj, 19 kwietnia zebrała się Komisja, która zatwierdziła wyniki głosowania.

Zadania, które zostaną zrealizowane (łączna kwota: 617 653,00 zł):

  • 2661 poprawnie oddanych głosów - Rewitalizacja istniejącego placu zabaw przy ul. Św. Franciszka z Asyżu polegającego na wyposażeniu w nowe urządzenia do zabawy dla dzieci oraz przenośną toaletę. Ustawienie dwóch aktywnych znaków drogowych B-33 (RDW-101) z wyświetlaczem prędkości przy ul. Św. Franciszka z Asyżu w celu poprawienia bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w okolicach przedszkola i dojścia do szkoły.

  • 1528 poprawnie oddanych głosów - Rewitalizacja terenów zielonych Przedszkola Miejskiego nr 10 w Lesznie - "Zielony Świat"

  • 1234 poprawnie oddanych głosów - Budowa kortu tenisowego

  • 1174 poprawnie oddanych głosów - Park i wybieg dla psów
  • 947 poprawnie oddanych głosów - Utwardzenie powierzchni handlowej kostką brukową na Targowisku Holenderska

Komisja zarekomendowała Prezydentowi Miasta kolejne zadanie pod względem liczby oddanych głosów, jako zadanie rezerwowe. Mowa o zadaniu o wartości 113 500,00 zł pod nazwą „Rewitalizacja Placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 12”, na które oddano 724 prawidłowych głosów. Zadanie będzie mogło zostać zrealizowane wówczas, gdy z pozostałych pięciu realizowanych uda się, w wyniku postępowań przetargowych, uzyskać oszczędności.

Opublikował: Patryk Moryson kontakt: pmoryson@leszno.pl ostatnia zmiana: 2016-04-20 10:31:19
0 Koszyk