Comedy Shorts w MBWA

Dodano 2015-12-31 12:28:22

Miejsce: Galeria MBWA
Data rozpoczęcia: 2016-01-08 17.00
Data zakończenia: 2016-01-08 18.30

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych oraz Fundacja Ad Arte z Poznania zaprasza na pokaz filmów. Tym razem zaprezentowane zostaną krótkometrażowe produkcje, które łączy śmiech i abstrakcyjne poczucie humoru. Wstęp wolny.

SHORT WAVES FESTIVAL PREZENTUJE: COMEDY SHORTS Absurdalnie zabawne i w krótkiej formie.

Dla wszystkich, którzy zmagają się z jesienną depresją, lub po prostu kochają krótkie kino – mamy szczególną propozycję. COMEDY SHORTS to 12 absurdalnie śmiesznych i zadziwiająco różnorodnych krótkometrażowych komedii, które rozbawią nawet największego ponuraka. Zestaw ten powstał w efekcie współpracy Short Waves Festival i London Short Film Festival.

Dowiemy się, między innymi, skąd zdobyć mleko, gdy pobliżu nie ma krowy, ile trzeba poświęcić dla ukochanego dziecka, do czego może doprowadzić nadużywanie telefonu komórkowego, a także - z czym może wiązać się zgubienie skarpetki w publicznej pralni. A wszystko to przyprawione nutką ironicznego i sarkastycznego angielskiego humoru.

  1. Ogród Gerry'ego /GERRY’S GARDEN /Jobie Nam / 4’ Gerry budzi się na kuchennej podłodze. Nie wie jak się tam znalazł. Szybko odkrywa, że jest zamknięty w mieszkaniu, a tajemniczy nieznajomy trenuje taniec interpretacyjny w jego ogrodzie. Po męczących próbach pozbycia się intruza, Gerry zdaje sobie sprawę, że ten nie odejdzie bez walki…
  2. 2. CONDO / Trevor Hardy / 3’ Analiza tego, jak zachowanie jednej osoby może wpłynąć na życie reszty mieszkańców budynku.
  3. Mleko!/ MILK! / Ben Mallaby / 10’ W mieszkaniu Raymonda i Timothy’ego kończy się mleko. Ten mały dla większości osób problem jest katastrofą dla dwóch mężczyzn, którzy zaplanowali sobie, że tego konkretnego dnia nie wyjdą z domu. Dzień jest zrujnowany bez porannej szklanki mleka. Bohaterowie wpadają na pomysł genialny w swej prostocie. Zrobią własne mleko! Tylko jak się robi mleko?
  4. TWO DOSAS / Sarmad Masud / 16’ Pavan zabiera swoją „Angielską Różę” na randkę do najbardziej autentycznej Indyjskiej restauracji w mieście. Ku jego przerażeniu, dziewczyna wybiera coś spoza karty. I to w Hindi!
  5. ZOMINIC / Michelle Fox / 2’ Wychowywanie synka wymaga wiele poświęceń ze strony Rachel i Toby’ego. Jednak pomimo codziennych wyzwań i rosnącego apetytu Zominica, Rachel nie wyobraża sobie innego życia.
  6. Skarpetka/ SOCK / Palle Nodeland / 5’ Co się może stać, gdy zgubisz skarpetkę w publicznej pralni? SOCK to zabawna i trzymająca w napięciu komedia o mężczyźnie rozdzielonym z ulubioną skarpetką oraz o poszukiwaniu prawdy i sprawiedliwości.
  7. Metafory naszej miłości/ METAPHORS FOR OUR LOVE / Scott Coello / 2’ „Jestem chodzącym seksem; ty jesteś wypadkiem samochodowym, który przykuwa mnie do wózka”. Ta krótka animacja to poemat miłosny o pierwszej kobiecie, opowiedziany z punktu widzenia jej rozżalonego eks. To historia tragicznej miłości, ukazana przy pomocy licznych metafor i uroczej animacji, która pomaga na chwile zapomnieć o mrocznym kontekście.
  8. 7.2. / Nida Manzoor / 14' Uczennica z amnezją nie ma wyboru: musi zdążyć na czas do biblioteki, albo zginie.
  9. Nieodebrane połączenie/MISSED CALL / Mat Laroche / 3’ Letty i Lucy wybierają się na wspólną kawę, relacjonując sobie każdy krok przez telefon. Kiedy w końcu się spotykają, ciągle odbierają telefony i są niemiłe dla kelnerki. Ich spotkanie kończy się niespodziewanie, gdy Letty przypomina sobie o telekonferencji którą powinna właśnie odbywać.
  10. VIS A VIS / Dan Connolly / 16’ Nieszczęśliwie zakochana urzędniczka otrzymuje podanie o wizę od pary młodych gejów, skrywającej mroczny sekret.
  11. Jak (nie) obrabować pociągu? /HOW (NOT) TO ROB A TRAIN? / Anna Maguire / 4’ Nigdy nie przestawaj grać swojej roli. Nie przywiązuj koleżanki do (nieużywanych) torów kolejowych dla zabawy. Nie podkładaj (papierowych) materiałów wybuchowych do bocznicy, żeby ukraść miliony z pociągu. Nie ratuj ukochanego od (nie)pewnej śmierci. Zawsze pamiętaj jak (nie) obrabować pociągu.
  12. MYSZOCHUJEK / Kristof Babaski / 6’ Barwna i odważna animacja o cenzurze i kontroli, zrealizowana w 1957 roku przez mało znanego reżysera Krzysztofa Babaskiego.

Czas trwania: 85’