Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności sport

16 sierpnia 2017

Dwukrotnie złoty Mikołaj

Dwukrotnie złoty Mikołaj

We Wrocławiu, w hali Stulecia, odbyły się Mistrzostwa Polski w szachach szybkich i błyskawicznych. Zawody rozgrywane były od 6 do 8 sierpnia.

11 sierpnia 2017

Będzie 500 i więcej (zdjęcia)

Będzie 500 i więcej (zdjęcia)

Około 180 polskich studentów wystartuje w 29. Letniej Uniwersjadzie, która odbędzie się w dniach 19-30 sierpnia w Tajpej (Tajwan). Dziś w ratuszu, władze miasta symbolicznie pożegnały sportowców, którzy reprezentować będą Leszno i Polskę na tej imprezie.

20 lipca 2017

„LESNA” na olimpiadzie

Zdobywca złota, Miłosz Wachowiak

W terminie 14-19 lipca 2017r., w Warszawie odbył się Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym. UKS „Lesna” Leszno, po dobrych występach swoich zawodników, w ogólnej klasyfikacji klubów zajął wysokie 14 miejsce. Udało się też zdobyć jeden złoty medal.

17 lipca 2017

Oświadczenie Klubu Unia Leszno

Oświadczenie Klubu Unia Leszno

Oświadczenie Klubu Unia Leszno Sportowa S.A. w sprawie wyroku Sądu Okręgowego w Poznaniu wydanego w sprawie Piotra Pawlickiego.

11 lipca 2017

Mistrzostw Polski juniorów w pływaniu (zdjęcia)

Mistrzostw Polski juniorów w pływaniu (zdjęcia)

W dniach 7-9.07.2017 roku w Olsztynie odbyły się najważniejsze i kończące sezon Mistrzostwa Polski juniorów 14 lat w pływaniu. Wśród blisko 590 najlepszych w kraju czternastoletnich zawodników i zawodniczek ze 146 klubów, świetnie spisała się 5 osobowa reprezentacja Miejskiego Klubu Pływackiego „Astromal” Leszno

27 czerwca 2017

Leszczynko (Leszno) - Marsylia – Madagaskar

Leszczynko (Leszno) - Marsylia – Madagaskar

W pierwszej chwili trudno jest znaleźć logiczne skojarzenie. A jednak … Ogniwem, który łączy te dość odległe miejsca na mapie jest petanque, odmiana gry w boule, bardzo popularna zwłaszcza na południu Francji. Znana od zamierzchłych czasów gra w metalowe kule stała się popularną rozrywką i stylem życia w Prowansji. W czasie pierwszej wojny światowej, gra ta była często jedyną ucieczką od nędzy, a w szpitalach, gdzie przyjmowano rannych obligatoryjnie było zbudowane małe pole gdzie można było grać w bule. Nie inaczej postępowano w późniejszym okresie. Gra ta ciągle się rozwijała i ewaluowała w różnych odmianach dostarczając graczom oraz licznej widowni dużych emocji. Jako ciekawostkę można podać, że największą liczbę widzów oglądających zmagania tej dyscypliny sportu (ponad 50 tys.) została zarejestrowana w 1906 r. na turnieju w Lyonie.

27 czerwca 2017

Dobre występy strzelców

Dobre występy strzelców

W dniach 15-18.06.2017r., w Myślenicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym. Klub „Lesna” Leszno reprezentowany był przez Dominikę Bartosz i wracającego po dłuższej przerwie do uprawiania sportu strzeleckiego, pistoleciarza, Michała Szyszkę.

19 czerwca 2017

Basen odkryty od 1 lipca

Basen odkryty od 1 lipca

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lesznie niebawem otworzy odkryty basen na sezon letni.

29 maja 2017

Leszno rządzi w Wielkopolsce

Leszno rządzi w Wielkopolsce

W dniu 28.05.2017r. na bulodromie Linum przy ulicy Holenderskiej rozegrano VIII Mistrzostwa Wielkopolski pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna. Otwarcia imprezy dokonał Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu UM w Lesznie Tomasz Szymański w towarzystwie Prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka.

0 Koszyk