Graficzny nagłówek podstrony

Stacje naprawy rowerów

Miasto Leszno zakupiło dwie Samoobsługowe Stacje Naprawy Rowerów Ibombo. Zostały zamontowane przy leszczyńskim magistracie na ul. Kazimierza Karasia oraz przy Skateplazie im. Tomasza Staniewskiego w Lesznie.

Każdemu rowerzyście mogą się przydarzyć nagłe, losowe kłopoty techniczne podczas podróży jednośladem, lecz mało kto posiada przy sobie podstawowe narzędzia do wykonania naprawy. W sytuacjach awaryjnych zmotoryzowani radzą sobie w takich sytuacjach dużo łatwiej niż rowerzyści.

Z pomocą przychodzi Urząd Miasta Leszna, który zakupił samoobsługowe stacje naprawy rowerów. Dla ułatwienia na froncie każdego urządzenia znajduje się QR Code umożliwiający skorzystanie z publikacji internetowych zawierających instrukcje napraw usterek rowerowych.

Pierwsza stacja w ciemnym odcieniu została zamontowana przy wejściu do Urzędu Miasta Leszna przy ulicy Kazimierza Karasia w Lesznie, w sąsiedztwie zamontowanych niedawno stojaków rowerowych. Stacja posiada zabezpieczenia antykradzieżowe i wandaloodporne. Została wyposażona w ręczną pompkę powietrza z adapterem na zawory auto, presta i dunlop oraz manometrem oraz komplet narzędzi - wkrętak płaski, wkrętak krzyżowy, klucz imbusowy 2-8 mm, klub TORX 9-40, klucz płaski 8x10, 13x15 mm, klucz nastawny, 3 łyżki do opon. Dodatkowo konstrukcja stacji pozwala na umieszczenie roweru na wsporniku w celu dokonywania napraw czy przeglądu roweru z możliwością ruchów korbą.

Kolejne urządzenie zostało zamontowane przy Skateplazie im. Tomasza Staniewskiego, znajdującego się u zbiegu ulic Św. Franciszka z Asyżu i Okrzei w Lesznie. Stacja jest w kolorze pomarańczowym, aby nawiązywać do zlokalizowanych tuż obok stojaków rowerowych ufundowanych w 2014 przez Fundację Allegro All For Planet. Oprócz narzędzi wymienionych powyżej parametrów stacja została wyposażona dodatkowo w klucz nasadowy 3/8, 1/2, 9/16” oraz specjalny pneumatyczny uchwyt do deskorolek.

Każde stacja posiada ramkę do wymiennej treści reklamowej, w której będą umieszczone informacje skierowane do rowerzystów. Łączny koszt zakupu urządzeń wraz z montażem wyniósł 10.996,20 zł brutto. Środki pochodzą z budżetu miasta. Producentem urządzeń jest leszczyńska firma IBOMBO® - RIDE & BE HAPPY.

Opublikował: Patryk Moryson kontakt: pmoryson@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-08-21 12:47:43
0 Koszyk