Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności kultura 20 maja 2019

V Wielkopolski Konkurs Plastyczny dla Przedszkolaków

Zdjęcie,  V Wielkopolski Konkurs Plastyczny dla Przedszkolaków

Dnia 17 maja o godz. 11:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom V Wielkopolskiego Konkursu Plastycznego ph. „Św. Jan Paweł II ukochał Matkę Bożą”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:

  •  Prezydent Miasta Leszna – p. Łukasz Borowiak,
  • Przełożona Prowincji Poznańskiej Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety – s. M. Kamila Paszkowiak,
  • Dziekan Dekanatu Leszczyńskiego – ks. prałat Jan Majchrzak,
  • Proboszcz parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Lesznie – ks. kanonik Władysław Marzęcki.

W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście, w tym: Siostra Przełożona M. Edyta Rychter, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Lesznie p. Tadeusz Waczyński, Naczelnik Wydziału Edukacji p. Lucjan Rosiak, członek jury p. Robert Markowski oraz członkowie Rady Rodziców na czele z przewodniczącym p. Mariuszem Skopińskim.

Jury w składzie:

  • p. Hanna Kuberkiewicz – plastyk, przewodnicząca jury,
  • p. Rozaneta Janczewski – menedżer ds. jakości pracy Przedszkola im. św. Jana Pawła II prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety w Lesznie,
  • p. Robert Markowski – plastyk

przyznało nagrody:

w kategorii 4-latków:

I miejsce: Aleksandra Bryś z Przedszkola w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Marchwaczu,

w kategorii 5-latków:

I miejsce: Franciszek Kaźmierowski ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Książu Wielkopolskim,

II miejsce: Zuzanna Filipek z Przedszkola Nr 1 w Luboniu,

III miejsce: Antonina Stefańska z Przedszkola Nr 5 „Słoneczny Zakątek” w Ostrzeszowie,

w kategorii 6-latków:

I miejsce: Anna Szymańska z Publicznej Szkoły Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim,

I miejsce: Lilianna Bajon z Przedszkola im. św. Jana Pawła II prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety w Lesznie,

II miejsce: Szymon Wałęsa z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Rajsku,

III miejsce: Anna Jędrychowska z Przedszkola Nr 141 im. Dziadka Borodzieja w Poznaniu,

wyróżnienia:

  • Marta Baraszkiewicz z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodzisku Wielkopolskim,
  • Zofia Brenk ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 oddział 0 w Koźminie Wielkopolskim,
  • Aleksandra Dziadkowiak z Przedszkola Miejskiego Nr 11w Lesznie,
  • Agata Franek z Publicznego Przedszkola w Krzemieniewie,
  • Szymon Geremek z  Przedszkola Miejskiego Nr 21 z oddziałami integracyjnymi i oddziałami specjalnymi im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Lesznie,
  • Urszula Giera z Przedszkola Miejskiego Nr 19 „Leśna Kraina” w Lesznie,
  • Hanna Górska z Publicznego Przedszkola Nr 16 im. Koszałka Opałka w Ostrowie Wielkopolskim,
  • Laura Kałużna z Przedszkola Nr 15 „Mali Przyrodnicy” w Koninie,
  • Amadeusz Katarzyński z Przedszkola w Lipnie oddział w Wilkowicach,
  • Hanna Kowalewska ze Szkoły Podstawowej w Gieczu,
  • Iga Owczarek z Publicznego Przedszkola „Niezapominajka” prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety w Śremie,
  • Laura Przygońska z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Miłaczewie,
  • Oliwia Smydra z Publicznego Przedszkola „Baśniowa Kraina” w Połajewie,
  • Marta Szmiłyk z Przedszkola „Słoneczko” prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety w Krotoszynie,
  • Katarzyna Walewska z Przedszkola w Lipnie Oddział Górka Duchowna,
  • Hanna Woźniak z Gminnego Przedszkola „Bajka” w Wilczynie.

Uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkola
im. św. Jana Pawła II prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety w Lesznie – organizatora konkursu. Uczestnicy spotkania mogli także obejrzeć wystawę prac konkursowych.

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-05-21 09:51:52
0 Koszyk