Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności gospodarka 19 marca 2018

Zostań Mentee - weź udział w Regionalnym Programie Mentoringowym!

Zdjęcie, Zostań Mentee - weź udział w Regionalnym Programie Mentoringowym!

Do 31 marca trwa nabór Mentee w ramach Regionalnego Programu Mentoringowego - projektu organizowanego przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Lesznie we współpracy z firmą 4B DORADZTWO BIZNESOWE. Powstał, aby wspierać przedsiębiorcze osoby z regionu w doskonaleniu ich umiejętności zarządzania firmą oraz rozwiązywaniu problemów biznesowych.

Program oparty jest na naturalnej potrzebie dzielenia się wiedzą, gdzie osoba z doświadczeniem – Mentor, bezinteresownie dzieli się nią z młodszą osobą – Mentee. Sformalizowanie tej relacji, wyznaczenie celów i sprecyzowanie oczekiwań Mentor – Mentee nazywa się mentoringiem. Regionalny Program Mentoringowy ma na celu wsparcie kadry zarządzającej z regionu w świadomym kształtowaniu swojej drogi zawodowej, wymianie wiedzy i doświadczeń. RIPH w Lesznie, który od ponad 25 lat zrzesza firmy w regionie, daje możliwość młodym przedsiębiorcom korzystania z wiedzy ekspertów.

Mentor to osoba z ponad 20-letnim doświadczeniem w biznesie, która chce poświęcić swój czas, aby podzielić się z innymi wiedzą i doświadczeniem zdobytymi na przestrzeni lat. Jest to osoba o rozwiniętych kompetencjach, charyzmie i godna zaufania. Mentorzy zostali wybrani spośród członków i sympatyków RIPH w Lesznie. Mentorzy w projekcie pracują pro bono.

Mentee natomiast to osoba ambitna, która prowadzi swój biznes lub zajmuje stanowisko na wyższym szczeblu zarządzania w firmie z regionu. Chce świadomie kształtować swój rozwój zawodowy i osobisty. Posiada konkretne cele i dąży do ich realizacji. Koniecznym warunkiem dla Mentee jest chęć uczenia się, otwartość i gotowość do konstruktywnej dyskusji.

Wymagania dla mentee:

  • członek lub sympatyk RIPH w Lesznie
  • minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe
  • właściciel przedsiębiorstwa lub osoba na stanowisku wyższego szczebla zarządzania
  • gotowość do poświęcenia ok. 2 godzin miesięcznie przez okres 6 miesięcy
  • wysłanie zgłoszenia aplikacyjnego oraz udział w warsztatach dla Mentee

 

Szczegółowych informacji udzielają:

Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Lesznie - www.riph.pl, tel. 65 529 56 56, mail: mentoring@riph.pl

4B DORADZTWO BIZNESOWE - www.doradztwo4b.pl, tel. 603 284 309, mail: mentoring@doradztwo4b.pl

 

Opublikował: Izabela Wojciechowska kontakt: iwojciechowska@leszno.pl ostatnia zmiana: 2018-03-19 15:31:28
0 Koszyk