Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności kultura 13 listopada 2019

Zapraszamy na Kolędy z zespołem ENEJ

zespół Enej

W niedzielę, 8 grudnia o godz. 19 w hali Trapez w Lesznie zaśpiewa zespół Enej. To będzie koncert „Kolędy pod wspólnym niebem”.

Rozmowa z Jakubem „Czaplay” Czaplejewiczem, puzonistą zespołu.

- W jakim klimacie będzie koncert?

- W pięknym, świątecznym. Co prawda do świąt mamy jeszcze chwilkę, ale my spróbujemy wprowadzić publiczność w atmosferę Bożego Narodzenia już teraz. „Kolędy pod wspólnym niebem”, wypływając z wielokulturowej przystani zespołu ENEJ, niosą dobrą nowinę całemu światu, niosą pasterską pieśń rozświetlaną blaskiem ognisk nie zważając na granice, podróżując pod należącym przecież do wszystkich niebem. A mówiąc prościej - koncert ten jest ciepły, rodzinny, pełen spokoju i harmonii, które tak pasują do świątecznego czasu.

- Ile utworów zaprezentujecie?

- Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze polskie oraz ukraińskie kolędy czy pastorałki. Utwory wyjątkowo wyraziście ukazują charakter pomysłu na przedstawienie znanych melodii w naszych własnych aranżacjach. Nawiążemy do przeróżnych stylów, okrasimy to pięknym i bogatym instrumentarium, mając jednocześnie pełną świadomość przywiązania do bliskich wszystkim, tradycyjnych linii melodycznych.

- Czy będzie jakaś niespodzianka dla widzów?

- Wydaje nam się, że każda z kolęd dla przybyłego słuchacza będzie niespodzianką. Zespół poprzez rozbudowane instrumentarium, lawirowanie w różnych stylistykach sprawi, że kolędowanie z ENEJ-em na długo pozostanie w państwa pamięci. Jeżeli ktoś sądzi, że przy pięknych i radosnych pastorałkach nie można się świetnie bawić, to my ten mit obalimy. Przecież narodziny Pana to ogromna radość i my tą radość Państwu przyniesiemy.

Rozmawiał Paweł Piotrowski

Hala Trapez ma około tysiąca miejsc. Podczas koncertu płyta zostanie podzielona na dwie strefy. Bilet na pierwszą połówkę kosztuje 60 zł, na drugą - 50zł, natomiast miejsce na trybunach bocznych kosztuje 40 zł. Wszystkie miejsca są siedzące. Wejściówki rozchodzą się bardzo szybko, dlatego zalecamy spieszyć się z ich zakupem.

Bilety na koncert ENEJ można zakupić osobiście w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie przy
ul. Chrobrego 4 w godz. 10-18 lub przez internet na stronie: www.bilety-mok-leszno.pl.

Gorąco zachęcamy do zakupu i udziału w tym wyjątkowym koncercie.

Opublikował: Paulina Janowicz kontakt: pjanowicz@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-11-13 09:44:28
0 Koszyk