Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności kultura 17 października 2019

Zapraszamy do MOK-u

Zdjęcie, Zapraszamy do MOK-u

Koniec imprez plenerowych wcale nie oznacza przestoju w miejskiej kulturze. Propozycji jest wiele. Warto z nich skorzystać

Choć sezon imprez plenerowych mamy już za sobą, nie oznacza to przestoju w zakresie wydarzeń kulturalnych. Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie ma mnóstwo propozycji. Warto z nich skorzystać.

Już w najbliższy piątek, 18 października o godz. 19.00 w MOK-u wystąpi Edyta Geppert. Zostało jeszcze trochę biletów, więc kto miałby ochotę posłuchać charakterystycznego głosu i wykonań artystki, może jeszcze wybrać się do MOK-u. Z kolei w niedzielę, 20 października o 17.00 Orkiestra Dęta Miasta Leszna zaprasza wszystkich seniorów na „Koncert na jesienną niepogodę”. Obok orkiestry oraz mażoretek na scenie pojawi się również Sekcja Akrobatyczno – Cyrkowa „Pegaz”. Wstęp na imprezę jest wolny.

Z kolei już dzień później, 21 października, można wybrać się do MOK-u na koncert „Vivat! Pan Moniuszko” w ramach 21. edycji Leszczyńskiego Festiwalu Muzycznego im. Romana Maciejewskiego.

W listopadzie jednym z głównych wydarzeń będzie jedenasta edycja konkursu talentów „Rozwiń skrzydła”. Potrwa od 15 do 17 XI.

- Chętni mogą zgłaszać już swój udział w tym wydarzeniu. Konkurs wiąże się z prezentacją talentów różnych talentów, nie tylko wokalnych - zapowiada Maciej Mizgalski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie. - Gwiazdą tegorocznego konkursu „Rozwiń skrzydła” będzie zespół Pectus. Tym razem grupa zaprezentuje fantastyczny koncert akustyczny.

Można już kupować bilety na to wydarzenie, które zaplanowano na 17 listopada na godz. 18.00.

W listopadzie MOK zachęca także do tego, by wybrać się na koncert Katarzyny Groniec. Odbędzie się on 24 listopada o 18.00.

Grudzień rozpocznie się wielkim koncertem świątecznym, zaplanowanym 8 grudnia o godz. 19.00 w hali Trapez.  „Kolędy pod wspólnym niebem” zaprezentuje grupa Enej. Do początku grudnia zostało jeszcze trochę czasu, jednak bilety na to wydarzenie rozchodzą się bardzo szybko. Stąd jeśli ktoś chciałby skorzystać z tej propozycji MOK-u, powinien się pospieszyć.

Na początku nowego roku również wiele będzie się działo. Miejski Ośrodek Kultury wspólnie z miastem szykuje bowiem duży konujący obchody setnej rocznicy powrotu Leszna do Polski.cert inaugur

 

Warto wspomnieć jednocześnie, że październik to ostatni dzwonek, by zapisać się do sekcji działających w ramach MOK-u. Jest ich 33.

Nie sposób w tym miejscu wymienić wszystkie propozycje. Szczegółową ofertę Miejskiego Ośrodka Kultury można znaleźć na stronie internetowej mok.leszno.pl czy na profilu facebookowym MOK-u.

Autor: AM

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-10-17 10:37:40
0 Koszyk