Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności kultura 24 września 2019

Za nami kolejny Festiwal Miasto Grochowiaka

Zdjęcie, Za nami kolejny Festiwal  Miasto Grochowiaka

Weekend upłynął pod znakiem kolejnej edycji Festiwalu Miasto Grochowiaka. Była to już piąta edycja tej imprezy. W sobotę (21 IX) w sali kinowej Teatru Miejskiego w Lesznie zagościł teatr wyobraźni. Zaprezentowano słuchowisko pt. „Kaprysy Łazarza” w reżyserii Janusza Zaorskiego, na podstawie tekstu Stanisława Grochowiaka.

Wieczorem w Bibliotece Ratuszowej wystąpiła Justyna Szafran.

Niedzielne przedpołudnie również upłynęło pod znakiem teatru wyobraźni, tym razem słuchowiska zatytułowanego „Chłopcy” w reżyserii Waldemara Modestowicza, też oczywiście na podstawie tekstu Grochowiaka.

Piątą edycję Festiwalu Miasto Grochowiaka zakończył koncert zespołu Pudełko Zapałek. W ramach imprezy postanowiono wyjść również poza przestrzeń, w której dominują zazwyczaj wydarzenia z kręgu szeroko pojętej kultury. Wiersze poety prezentowano... przy kasach Intermarche. Stanisław Grochowiak urodził się 24 stycznia 1934 r. w Lesznie. Pamięć o tym poecie, dramatopisarzu, publicyście w stolicy naszego regionu jest bardzo kultywowana. Grochowiak jest patronem m.in. Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także jednej z ulic. Na Placu Jana Metziga znajduje się pomnik literata.

 

Fotorelacja V Festiwal Miasto Grochowiaka - dzień pierwszy, 21.09.2019 r.

Fotorelacja V Festiwal Miasto Grochowiaka - dzień drugi, 22.09.2019 r. 

 

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-09-26 08:32:44
0 Koszyk