Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności kultura 11 czerwca 2019

Wspaniali wykonawcy, różnorodny program

Zdjęcie, Wspaniali wykonawcy, różnorodny program

Piąta edycja festiwalu Leszno Barok Plus zadowoli najbardziej wybrednych odbiorców kultury. W ciągu ośmiu dni zaplanowano aż kilkanaście koncertów i spektakli teatralnych.

Czas upływa szybko i festiwal, który był nowością na kulturalnej mapie Leszna, obchodzi już swój pierwszy, okrągły jubileusz.

Od 2015 roku, gdy startowaliśmy, zmieniła się nie tylko ranga festiwalu, na który dzisiaj przyjeżdżają artyści światowego formatu. Inna jest filozofia tworzenia programu i dawkowania emocji towarzyszących poszczególnym wydarzeniom. Niestety, nie zmieniła się szczupłość przestrzeni, w których odbywać mogą się koncerty i spektakle

– mówi Rafał Kotomski, dyrektor festiwalu Leszno Barok Plus. Jego zdaniem Leszno potrzebuje sali koncertowej z prawdziwego zdarzenia. Póki jej nie ma, organizatorzy festiwalu radzą sobie jak mogą.

Taka sytuacja ma też swoje dobre strony. Pozwala ożywiać, a zatem i rewitalizować, miejsca, w których muzyka gości rzadko, czasami wręcz po raz pierwszy. Tak było z salą w pałacu Sułkowskich czy wieżą ciśnień przy ul. Poniatowskiego

– dodaje Kotomski.

Podczas festiwalu 2019 muzyka zagości w dobrze sprawdzonych miejscach – głównie w Teatrze Miejskim, Sali MOK i kościołach p.w. św. Jana i św. Krzyża. Swoje autorskie spektakle pokażą festiwalowej publiczności warszawski Teatr Akt i gdański Teatr Snów. Ten ostatni na scenie – placu na Nowym Rynku.

Po szczegółowy program odsyłam na stronę www.lesznobarokplus.pl albo do naszego Facebooka. Jedno mogę zagwarantować: od początku do końca w naszym programie jest bardzo ciekawie. Barok, muzyka romantyczna, pantomima, muzyka etniczna, średniowieczna i współczesna. A do tego wspaniali wykonawcy. Słowem, wielkie święto kultury od 25 sierpnia do 1 września

– kończy dyrektor festiwalu.

Leszno Barok Plus odbywa się pod patronatem prezydenta Łukasza Borowiaka, a miasto jest głównym mecenasem imprezy. Wstęp na wszystkie koncerty i spektakle jest bezpłatny.Szczegółowy program poniżej, w plikach do pobrania.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-06-11 13:59:21
0 Koszyk