Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności sport 08 kwietnia 2019

Wiosenne bule (zdjęcia)

Zdjęcie, Wiosenne bule (zdjęcia)

W niedzielę, 7 kwietnia, na bulodromie „Linum” w Lesznie rozegrano III Turniej Wiosny o Puchar Prezesa firmy MP–bud w petanque.

W turnieju wystartowała rekordowa liczba 65 dwuosobowych drużyn. W zawodach uczestniczyli gracze ze ścisłej czołówki polskiej petanque oraz zawodnicy z Francji i Ukrainy. Klub Petanque Leszczynko reprezentowało 6 dubletów.

Turniej swoją osobą uświetnił Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak, który w swoim wystąpieniu stwierdził, że na kwietniowej sesji Rady Miasta, do planu działań Rady w latach 2018- 2023 zostanie wpisana budowa hali w Lesznie do gry w petanque. Deklaracja Prezydenta została przyjęta burzliwymi oklaskami zawodników uczestniczących w turnieju.

Po trwających prawie 8 godzin zawodach, pierwsze miejsce zdobył bezapelacyjnie dublet reprezentowany przez zawodnika gospodarzy Rafała Grzelczaka i zawodnika Sokoła Wrocław Mateusza Wojne. Drużyna ta na dystansie siedmiu rund zwyciężyła we wszystkich pojedynkach. O kolejnych miejscach na podium zadecydowały małe punkty. Los uśmiechnął się do drużyny w składzie Katarzyna Błasiak (Sokół Wrocław), Grażyna Wojciechowska (Śremski Klub Petanque). Trzecie miejsce na podium przypadło drużynie z Boguszów Gorce w składzie: Artur Kałużny, Dawid Matuszewski.

Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gracze zajmujący miejsca IV do VI otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Dekoracji zwycięzców turnieju dokonywali właściciele firmy MP-bud Paweł Matysik w towarzystwie działaczy Klubu Petanque Leszczynko. Sędzią głównym zawodów był Maciej Kiepsch z Leszna, pomagał mu Jarosław Synowiec ze Śremu.

Turniej Wiosny cieszył się zainteresowaniem miejscowych kibiców. Zawody przebiegały bardzo sprawnie, w sportowej, przyjacielskiej atmosferze.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-04-08 12:10:29
0 Koszyk