Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności NGO 25 lipca 2016

Wielkie pomaganie na leszczyńskim lotnisku (zdjęcia)

Zdjęcie, Wielkie pomaganie na leszczyńskim lotnisku (zdjęcia)

Ośmiomiesięczny Szymek urodził się ze skomplikowaną wadą serca. Wkrótce czeka go czwarta już operacja serduszka. Przeprowadzona ma być w Niemczech, a jej koszt to 150 000 zł. To właśnie los tego małego chłopca zjednoczył w działaniu sporą grupę leszczyńskich NGO, które pojawiły się w niedzielę 24 lipca podczas Charytatywnego Pikniku dla Szymka.

Głównymi organizatorami było Stowarzyszenie FM BMW Grupa Zachód wraz z nieformalnymi grupami Latacze.pl i Lowdaily oraz Centralna Szkoła Szybowcowa w Lesznie. Dzięki organizatorom uczestnicy pikniku mogli podziwiać niezliczoną ilość samochodów i to nie tylko najróżniejszych modeli BMW którymi przyjechali miłośnicy tej marki. Na leszczyńskie lotnisko dotarli również miłośnicy Fiatów 126p, Audi, miłośnicy samochodów tunningowanych oraz zabytkowych. Nie zabrakło również Fanów dwóch kółek. Wśród nich pojawili się oczywiście przedstawiciele Klubu Motocyklowego Bikers Legion Leszno. Na niebie obserwować można było pokazy akrobatyczne modeli wykonanych przez miłośników modelarstwa Latacze.pl

Wśród licznych atrakcji dla mieszkańców były również loty szybowcem, malowanie twarzy, które jak zwykle zapewniły wolontariuszki Fundacji „Dr Clown” Oddział Leszno, strzelnica wystawiona przez Leszczyńskie Stowarzyszenie Airsoftu, baloniki formowane w różne zwierzęta przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ”Nasz Dom - Nasz Świat” oraz wiele, wiele innych atrakcji.

Ze sceny praktycznie na okrągło licytowane były ofiarowane przez sponsorów przedmioty i vouchery. Wśród nich kosmetyki, biżuteria, wizyty w salonach fryzjerskich czy na siłowni usługi motoryzacyjne. Słowem każdy był w stanie znaleźć coś dla siebie. A chętnych nie brakowało. Na lotnisko licznie przybyli mieszkańcy naszego miasta i nie tylko, którzy z uśmiechem i otwartymi sercami wspierali akcję i wrzucali do puszek „co łaska”.

Warto również podkreślić ogromną rolę wolontariatu w całym przedsięwzięciu. Nie tylko bowiem organizatorzy, ale całe mnóstwo ludzi pracowało nad przygotowaniem i zabezpieczeniem terenu.

Opublikował: kontakt: ostatnia zmiana: 2016-07-25 13:03:19
0 Koszyk