Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 16 stycznia 2020

Wernisaż wystawy Darii Grabsztunowicz "Nukleacja"

Miejscowość: Galeria MBWA
Miejsce: ul. Leszczyńskich 5
Data rozpoczęcia: 2020-01-16 18:00
Data zakończenia: 2020-01-16 19:00

Zdjęcie, Wernisaż wystawy Darii Grabsztunowicz

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zaprasza na wernisaż wystawy Darii Grabsztunowicz "Nukleacja", który odbędzie się 16 tycznia 2020 r. o godz. 18.00 w Galerii MBWA przy ul. Leszczyńskich 5. Wystawa czynna do 22 lutego 2020 r.

O wystawie

Tytuł tej wystawy nawiązuje do procesu powstawania wnętrza kamienia. Nukleacja to zarodkowanie będące początkowym etapem przemiany fazowej materii. Dochodzi do powstania w substancji niewielkich zarodków nowej fazy. Jest to proces samoorganizacji materii, zebrania się cząsteczek, kryształków, kropelek w jedną strukturę, która zostaje skrystalizowana w innym obiekcie/materii/substancji. To proces fizyczny tworzenia się substancji w substancji, często zupełnie przypadkowy, np. na skutek połączenia bezładnie porzuconych cząsteczek, jonów i atomów. Krystalizacja minerałów ma dwie fazy: powstawanie zarodka i wzrost. Nukleacja to powstawanie zarodka z mikroskopijnej substancji krystalicznej, który powiększa się w fazie wzrostu, to znaczy dobudowują się kolejne warstwy danej substancji na powierzchni zarodka kryształu (…)

/Daria Grabsztunowicz/

O artystce

Daria Grabsztunowicz

Artystka o szczególnej osobowości lubiąca powracać do Leszna. Absolwentka Wydziału Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Dyplom obroniła w 2016 roku w pracowni rysunku u prof. Joanny Imielskiej. W tym samym roku została nominowana do 36. edycji Konkursu im. Marii Dokowicz w kategorii najlepszy dyplom artystyczny. Jej teoretyczna praca dyplomowa: Wybrani artyści współcześni w relacji ze zjawiskiem bezdomności na podstawie wybranych przykładów ze sztuki XX i XXI wieku zajęła pierwsze miejsce w konkursie IV edycji Projektu Edukacja Artystyczna 2018. Nukleacja jest wystawą w ramach nagrody przyznanej w kategorii Promocja Młodych w projekcie 20 Prezentacje. Leszno 2018 Ziarnko Prawdy MBWA w Lesznie. W sztuce umiłowała sobie rysunek i grafikę warsztatową. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-01-14 12:29:16
0 Koszyk