Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności NGO 07 marca 2017

VI zjazd Fundacji "Podaj Dalej"

Zdjęcie, VI zjazd Fundacji

Już po raz kolejny Fundacja Chorych na Zespół Dandy – Walkera „Podaj Dalej” organizuje dla swoich podopiecznych oraz ich rodzin zjazd o charakterze edukacyjno-integracyjny. Zjazd odbędzie się w dniach 4 – 13 maja br. Tegoroczna, szósta edycja zjazdu będzie wyjątkowa, gdyż będzie okazją do świętowania obchodów 10-lecia istnienia fundacji.

Fundacja „Podaj – Dalej” jest jedyną w Polsce organizacją, której działania są ukierunkowane na wsparcie osób z zespołem Dandy – Walkera, bardzo rzadkiego zaburzenia rozwojowego w obrębie tylnej jamy czaszkowej. Doroczne zjazdy organizowane przez Fundację mającą swoją siedzibę w Lesznie dają więc możliwość dotkniętych chorobą oraz ich opiekunom wymienić się doświadczeniami i budować więzi.

Podczas tegorocznego Zjazdu w programie przewidziane są rehabilitacje grupowe oraz indywidualne, konsultacje specjalistów – neurochirurgiczne, neurologiczne i ortopedyczne - dla podopiecznych Fundacji czy zajęcia terapeutyczne w skład których wejdą m.in. ćwiczenia manualne, trening rozwojowy percepcji wzrokowej i słuchowej.

 W programie zjazdu znajdzie się również czas na wspólne czytanie bajek, wizyta w Parku Wodnym, wycieczki i spacery. Wśród gości, którzy zapowiedzieli swoją obecność jest m.in. Burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz, który objął Zjazd i obchody jubileuszu Fundacji honorowym patronatem.

Gośćmi jubileuszowego zjazdu będą również Ambasadorowie Fundacji - motocyliści ze Stowarzyszenia Klub Motocyklowego BIKERS Legion Leszno, którzy przyjadą do Darłowa na swych motocyklach i zaprezentują je podopiecznym Fundacji.

Współorganizatorem jubileuszu będzie Ośrodek "Róża Wiatrów".

Fundacja prowadzi również zbiórkę, z której zebrane fundusze zostaną przeznaczone na dofinansowanie zjazdu. Szczegóły na temat zbiórki znajdują się na portalu poprostupomagam.pl 

Opublikował: kontakt: ostatnia zmiana: 2017-03-08 08:46:04
0 Koszyk