Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności sport 10 czerwca 2019

VII Memoriał im. Wojciecha Marciniaka w petanque.

Zdjęcie, VII Memoriał im. Wojciecha Marciniaka w petanque.

W dniu 09.06.br. rozegrano na bulodromie "Linum" przy ul. Holenderskiej VII Memoriał im. Wojciecha Marciniaka w petanque. Organizatorami imprezy byli Urząd Miast Leszna oraz Klub Petanque Leszczynko. Tradycyjnie, w sobotę, dzień przed Memoriałem, w godzinach porannych delegacja Klubu Petanque Leszczynko złożyła na mogile Wojciecha Marciniaka na cmentarzu w Gronowie wiązankę kwiatów oraz zapaliła symboliczny znicz.

W niedzielę o godzinie 10:00, przy ,,dużej spiekocie" rozpoczął się turniej poświęcony pamięci W. Marciniaka, byłego radnego, zasłużonego do miasta Leszna, członka Klubu Petanque Leszczynko.
W turnieju wzięło udział 16 dwuosobowych ekip wywodzących się głównie z grona przyjaciół, rodziny i znajomych Wojtka Marciniaka.
Memoriał otworzył syn Wojciecha Marciniaka - Artur, który życzył zawodnikom jak najlepszych wyników osiągniętych w sportowej rywalizacji.
Turniej rozegrano systemem szwajcarskim, rozegrano 5 rund.
Po trwających ponad 4 godziny zawodach pierwsze miejsce zdobyła drużyna ,,Nieuków" reprezentowana przez Edwarda Kołodzińskiego i Błażeja Twardowskiego. II miejsce na podium zajęli gracze drużyny ,,Kawa" (Maciej Kiepsch, Krzysztof Kawczyński). Trzecie miejsce wywalczył zespół ,,Herkulesi" reprezentowany przez Jacka Neczyńskiego i Witolda Skórnickiego.
Zwycięski zespół otrzymał okazały, okolicznościowy Puchar Memoriału im Wojtka Marciniaka, który wręczyła wdowa Katarzyna Marciniak w towarzystwie prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka.
Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary, a za miejsca IV - VI okolicznościowe statuetki, ufundowane przez współorganizatora turnieju Urząd Miasta Leszna. Ponadto, najmłodszy uczestnik zawodów Błażej Twardowski oraz najstarszy gracz Witold Skórnicki otrzymali pamiątkowe puchary.
Klub Petanque Leszczynko już teraz zaprasza miłośników i sympatyków gry w bule do wzięcia udziału w kolejnych imprezach organizowanych na bulodromie"Linum". W dniach 17- 18.08. br leszczyński klub jest organizatorem Mistrzostw Polski w tripletach (drużyny trzyosobowe) Kobiet i Mężczyzn. W imprezach tych spodziewany jest udział ponad 200 zawodników reprezentujących 35 kluby zrzeszone w Polskiej Federacji Petanque.
Memoriał Wojciecha Marciniaka był współfinansowany przez Urząd Miasta Leszna.


Nadesłał: Romuald Ratajczak

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-06-10 08:59:38
0 Koszyk