Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności sport 24 czerwca 2019

Sukces leszczyńskiej petanque

Zdjęcie, Sukces leszczyńskiej petanque

W dniach 22 -23.06. br na bulodromach w Kaliskiej, w otoczeniu malowniczych Borów Tucholskich, rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w petanque.

Na starcie stanęły 32 zawodniczki reprezentujące czołowe kluby zrzeszone w Polskiej Federacji Petanque. Po dwudniowych, ciężkich, wymagających zmaganiach Indywidualną Mistrzynią Polski została zawodniczka Klubu Petanque Leszczynko Kinga Cieślawska. W walce o złoty medal, w finałowym pojedynku Leszczynianka pewnie pokonała zawodniczkę z Myślenic, wielokrotną reprezentantę kraju, Alicję Święch w stosunku 13:8. Brązowy medal wywalczyła zawodniczka klubu Sokół Wrocław Katarzyna Błasiak.
Warto dodać, iż Kinga Cieślawska była już złotą medalistką Mistrzostw Polski Kobiet w 2016 roku, a w ubr zdobyła wicemistrzostwo Polski. Odnotujmy jeszcze, że w dniach 17-18.08. na bulodromie ,,Linum" w Lesznie rozegrane zostaną Mistrzostwa Kobiet i Mężczyzn w tripletach (drużyny 3 osobowe) na które organizatorzy - Urząd Miasta Leszna oraz Klub Petanque Leszczynko, serdecznie zapraszają kibiców gry w bule.

Autor: Romuald Ratajczak

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-06-24 10:36:23
0 Koszyk