Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności gospodarka 22 lutego 2018

Sobota z JPK dla mikroprzedsiębiorców

Zdjęcie, Sobota z JPK dla mikroprzedsiębiorców

Mikroprzedsiębiorcy, zobowiązani od stycznia br. do przesyłania plików JPK_VAT będą mieli okazję zasięgną fachowej porady w tym zakresie w Urzędzie Skarbowym w Lesznie.

Od nowego roku wszystkie firmy rozliczające VAT są objęte systemem jednolitego pliku kontrolnego. Od stycznia 2018 r. mikroprzedsiębiorstwa po raz pierwszy obowiązkowo będą wysyłać skarbówce dane o zakupie i sprzedaży VAT.

Dane z ewidencji zakupu i sprzedaży VAT w postaci pliku JPK muszą trafić do urzędu skarbowego nie później niż 25. dnia każdego miesiąca. Mikroprzedsiębiorstwa są objęte obowiązkiem wysyłania plików JPK od 1 stycznia 2018 roku, co oznacza, że pierwszy plik JPK o transakcjach wykonanych w styczniu muszą przesłać do dnia 25 lutego. Termin ten wypada w niedzielę stąd ostatnim dniem wysyłki jest 26 lutego 2018 roku.

Szkolenie z tworzenia i przesyłania plików JPK_VAT odbędzie się 24 lutego w Urzędzie Skarbowym w lesznie przy ul.Mickiewicza 7 w godz. od 9.00 do 13.00.

Urzędnicy zapoznają przedsiębiorców z bezpłatną aplikacją e-mikrofirma i pomogą w założeniu oraz potwierdzeniu profilu zaufanego (niezbędnego do przesłania JPK_VAT w przypadku braku podpisu kwalifikowanego).

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy.

 

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2018-02-22 13:03:05
0 Koszyk