Graficzny nagłówek podstrony
Kalendarz 24 listopada 2019

Recital ANDRZEJA OZGI - "PIOSENKI DLA PASAŻERÓW DRUGIEJ KLASY"

Miejscowość: Leszno
Miejsce: Teatr Miejski w Lesznie
Data rozpoczęcia: 2019-11-24 20:00
Data zakończenia: 2019-11-24
Organizator: Teatr Miejski w Lesznie

Zdjęcie, Recital ANDRZEJA OZGI -

RECITAL ODBĘDZIE SIĘ W KAWIARNI TEATRU MIEJSKIEGO W LESZNIE Andrzej Ozga - aktor, reżyser, piosenkarz, autor i satyryk specjalizujący się w doprawionej satyrą piosence literackiej oraz formach kabaretowych i teatralnych. Trzykrotnie był laureatem Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, dwukrotnie - Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej w Warszawie. Jego piosenki śpiewali m.in. Edyta Geppert, Katarzyna Groniec, Krystyna Prońko, Ewa Błaszczyk, Michał Bajor, Natalia Kukulska, Katarzyna Skrzynecka, Basia Stępniak-Wilk, Jacek Wójcicki, Łukasz Zagrobelny, Andrzej Zieliński.

Ma na swym koncie ponad 50 realizacji teatralnych i telewizyjnych powstałych w oparciu o jego piosenki, bądź tłumaczenia. Jest m.in. autorem polskich przekładów musicali: "Evita", "Siostrunie", "Pocałunek Kobiety Pająka", "Dziś Wieczorem: Lola Blau", "The Rocky Horror Show", "Miss Saigon", "Grease" oraz tekstów piosenek z repertuaru Edith Piaf, Charles’a Treneta czy utworów autorstwa Iry i George'a Gershwinów. Współpracował jako autor i wykonawca z Kabaretem Pod Egidą, Podwieczorkiem Przy Mikrofonie.

Na autorski recital "Piosenki dla pasażerów klasy drugiej" składają się utwory, w których Ozga w liryczno-sarkastyczny sposób „czepia się” współczesnego świata, zawsze z poczuciem humoru i doskonałym wyczuciem anegdoty.

0 Koszyk