Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności sport 09 września 2019

Przed sezonem UKS 9 Leszno

Zdjęcie, Przed sezonem UKS 9 Leszno

W tym roku sezon 3-ligowy rusza 28 września. UKS 9 Leszno znalazła się w grupie pierwszej. Rywalami Tygrysów w rundzie zasadniczej będą: TKS Orzeł Osiek nad Notecią, UKS Szamotulanin Szamotuły, Enea Energetyk Poznań, KPS Progress Września, UKS SMS Joker Piła. W drugiej grupie znalazły się zespoły: MUKS JANTAR Kalisz, UKS PIĄTKA Turek, TG SOKÓŁ Kępno, TKS SIATKARZ Jarocin, MKS Malanów, SALOS SL Ostrów Wlkp., MUKS AMBER Kalisz.

Inauguracja sezonu dla drużyny UKS 9 będzie w Lesznie 28 września, gdzie Tygrysy podejmą Orła Osiek.
W tym roku zespół poprowadzi Robert Klimkowski, dotychczasowy trener młodzika UKS 9 Leszno. W zeszłym roku Klimkowski doprowadził młodzików do finału Wielkopolski.
To nie koniec zmian w drużynie. Na pozycji rozgrywającego zagra w tym sezonie Krystian Michalczyk, który występował już w barwach UKS 9 w pierwszym roku istnienia drużyny. Michalczyk jest wychowankiem UKS Kaniasiatka Gostyń. Nowym środkowym w zespole będzie Tomasz Grześkowiak, wychowanek PKS MOS Zbąszyń. Do seniorskiej drużyny dołączą także dwaj juniorzy, wychowankowie UKS 9 Leszno: przyjmujący Bartosz Zygmunt i środkowy Mateusz Szafraniak.
Zespół tworzyć będą dotychczasowi gracze: na ataku kapitan Bartosz Gadkowski i Sebastian Bieleń, na przyjęciu Filip Wrotkowski, Mikołaj Siwierski, Mikołaj Piotrowski, na rozegraniu Jakub Szarek, środkowi: Łukasz Nowicki, Damian Walkowiak, libero: Mikołaj Twardowski i Michał Dziedzic. - Skład naszej drużyny nie jest jeszcze ostatecznie zamknięty. Wciąż trwają rozmowy z klubami o wypożyczeniu dwóch zawodników, którzy chcą u nas grać. Na dniach będziemy wiedzieli, czy ci gracze zasilą nasze szeregi - mówi Jarosław Borowski, prezes Stowarzyszenia UKS 9 Leszno.

15 września w Lesznie odbędzie się turniej sparingowy, w którym zagrają cztery zespoły trzecioligowe: gospodarze, UKS Szamotulanin Szamotuły, TKS Siatkarz Jarocin i ULKS Ogień Żmigród. Poczatek turnieju o godzinie 10.00.

Obecnie trwają przygotowania do sezonu nie tylko drużyny trzecioligowej, ale także juniora, kadeta, młodzika, kadetki, mini siatkówki i Akademii Tygrysa. - Po obozie sportowym wróciliśmy do regularnych treningów. Wszystkie grupy młodzieżowe zaczynają grę już we wrześniu - informuje Borowski.

 

 

Fot. UKS 9 Leszno - zdjęcia z treningu.

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-09-09 08:19:50
0 Koszyk