Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności kultura 30 maja 2019

Polsko-francuski koncert

Zdjęcie, Polsko-francuski koncert

Od wczoraj wieczora, w Lesznie przebywa grupa młodzieży i nauczycieli ze szkoły muzycznej z Montluçon, partnerskiego miasta Leszna we Francji. Wspólnie z uczniami leszczyńskiej szkoły muzycznej przygotowują koncert, na który zapraszamy już w najbliższą sobotę.

W ramach współpracy Leszna ż Montluçon i współpracy szkół muzycznych, w ubiegłym roku nasza młodzież spędziła kilka dni we Francji. Głównym celem wizyty był wspólny koncert, który uświetnił 40-lecie działalności tamtejszego Stowarzyszenia Przyjaźni Francusko-Polskiej. Teraz młodzież wraz z nauczycielami pracuje nad nowym repertuarem, który zaprezentuje leszczyńskiej publiczności już w sobotę, 1 czerwca.

W programie między innymi utwory Stanisława Moniuszki, a reszta niech pozostanie tajemnicą – mówi Urszula Schultz, Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Lesznie. – Zapraszam wszystkich mieszkańców Leszna do Miejskiego Ośrodka Kultury. To będzie ostatni akcent obchodów 40-lecia naszej szkoły. Będzie nam miło, jeśli zechcecie z nami spędzić ten czas. Początek o godz. 17.00.

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-06-03 08:29:18
0 Koszyk