Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności rewitalizacja 27 sierpnia 2019

Ostatnie Rynki Śniadaniowe - 31.08.2019

Zdjęcie, Ostatnie Rynki Śniadaniowe - 31.08.2019

Już w najbliższą sobotę, 31 sierpnia, od 10.00 do 14.00 zapraszamy na Plac Metziga na Rynki Śniadaniowe. Będzie to wyjątkowe wydanie – nie tyle, że ostatnie w tym roku i wakacyjne, ale też z ogromną ilością wydarzeń towarzyszących!

Standardowo na dzieci czekać będzie mnóstwo atrakcji. Wśród nich m.in. warsztaty kreatywne, podczas których tworzone będą niesamowite gadżety: mini pacynki paluszkowe, biżuteria z drucików i paciorków oraz patyczkowe ozdoby i ramki.

Na jednych z ostatnich Rynków, ogromnym zainteresowaniem cieszył się teatrzyk Pompon. Dlatego i tym razem postanowiliśmy go zaprosić, Pojawi się u nas z przedstawieniem o Kocie w Butach. Będzie królewna, zły czarnoksiężnik, magia, miłość i oczywiście happy end. Spektakl rozpocznie się o godz. 11:00.

Nowością na wydarzeniu będzie znana i lubiana ekipa z Taste The Music!, która wprowadzi nas w świetny klimat only good house music! Ich występ rozpocznie się o godz. 12:00.

Inną z nowości będzie wymiana roślin. Na stoisko wymiany zapraszamy wszystkich, którzy mają w domu sadzonki, odnóżki roślin... Chciałbyś się wymienić? A może szukasz ciekawego gatunku do swojej kolekcji? A może chcesz po prostu porozmawiać o roślinach? Przyjdź koniecznie!

Dodatkowo od godz. 10.30 Muzeum Okręgowego w Lesznie przygotuje spacer z przewodnikiem śladem leszczyńskich sypialni. Jego finałem będzie zwiedzenie wystawy znajdującej się w dawnej synagodze.

Ponadto, o godz. 12.00 w Stacji Biznes otwarta zostanie wystawa prac powstałych w ramach pleneru malarskiego „Leszno dziś”. Będzie można ją podziwiać przez miesiąc.

„Leszno dziś” – pod takim hasłem odbył się plener malarski, impreza nawiązująca do organizowanych w przeszłości spotkań malarzy, związana tematycznie z Lesznem i jego okolicami. Historia plenerów, których gospodarzami były leszczyńskie instytucje kultury, takie jak: Biuro Wystaw Artystycznych, Wojewódzki Dom Kultury, później Centrum Kultury i Sztuki, czy Muzeum Okręgowe w Lesznie, sięga lat 70. XX wieku. 

Tegoroczne spotkanie twórców objął patronatem Prezydent Miasta Leszna. Instytucją sprawującą pieczę nad realizacją projektu było Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie.

 

Zapraszamy serdecznie! Bieżące informacje: www.facebook.com/RynkiSniadaniowe

Opublikował: Martyna Włudarczyk kontakt: mwludarczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-08-30 15:08:41
0 Koszyk