Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności gospodarka 18 października 2019

Nowa firma w Strefie I.D.E.A.

Zdjęcie, Nowa firma w Strefie I.D.E.A.

17 października odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Serwisowego KSB Zachód. Koncern jest wiodącym producentem pomp, armatury i systemów sterowania.

Produkty KSB wytwarzane są w 38 fabrykach zlokalizowanych na całym świecie. Asortyment produkcji obejmuje bardzo szeroki zakres zastosowań, zaczynając od bardzo niewielkich pomp dla domów jednorodzinnych i biurowców poprzez agregaty przeciwpożarowe, pompy dla wodociągów i kanalizacji oraz różnorodnych instalacji przemysłowych, a kończąc na ogromnych agregatach pompowych dla elektrowni.

Na krajowym rynku firma KSB Polska Sp. z o.o. działa od grudnia 1993 roku. Główna siedziba znajduje się w Broniszach koło Warszawy, gdzie funkcjonuje także Centrum Serwisowe KSB SupremeServ. Kolejne mieszczą się w Przyszowicach oraz Krzywiniu. Firma wciąż się rozwija i następne Centrum Serwisowe uruchomione zostanie w Lesznie, na terenie Strefy Inwestycyjnej I.D.E.A. przy ul. Energetyków.

Firma KSB w nowym Centrum Serwisowym w Lesznie zamierza serwisować pompy dla przemysłu, wody i ścieków, budownictwa oraz małej energetyki, a także otworzyć regionalne biuro sprzedaży pomp i armatury. Prace budowlane już trwają, budynek ma być gotowy w kwietniu przyszłego roku. Wykonawcą obiektu jest leszczyńskie przedsiębiorstwo budowlane AMBIT.

Opublikował: Aleksandra Michalska kontakt: amichalska@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-10-18 09:39:42
0 Koszyk