Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności sport 06 maja 2019

Nocny turniej w petanque

Zdjęcie, Nocny turniej w petanque

W dniu 01.05.br. na bulodromie ,,Linum” w Lesznie rozegrano V Nocny Turniej o Puchar Prezesa Klubu Petanque Leszczynko. W turnieju wystartowało 38 dwuosobowych drużyn. W zawodach uczestniczyli gracze z Wrocławia, Poznania, Gorzowa, Dzierżoniowa, Jedliny, Lubonia, Śremu, Góry Śląskiej, Kamionki oraz z Leszna reprezentujący Klub Petanque Leszczynko.

Zawody stały na wysokim poziomie, pojedynki między drużynami były bardzo zacięte. Warto dodać że aż 4 drużyny miały po 6 zwycięstw. O miejscach na podium decydowały małe punkty. Los uśmiechnął się do zawodników ze Śremu Marka Maćkowiaka i Leszka Złotowskiego, którzy zdobyli Puchar Prezesa KPL. Drugie miejsce wywalczyli także zawodnicy ze Śremu: Jacek Boiński, Piotr Sobolewski. Najniższe miejsce na podium przypadło zawodnikom klubu Sokół Wrocław reprezentowanego przez Mateusza Wojne i Pawła Pierzyka. Najlepsza drużyna gospodarzy, reprezentowana przez Georgesa Burtina i Krystiana Maćkowiaka zajęła dobre piąte miejsce.    

Zawodnicy stojący na podium otrzymali puchary i dyplomy a gracze zajmujący miejsca IV do VI otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. 

Dekoracji zwycięzców turnieju dokonywali prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak.

Turniej, szczególnie pierwsza faza pojedynków, cieszył się zainteresowaniem miejscowych kibiców. Zawody przebiegały bardzo sprawnie, w sportowej, przyjacielskiej atmosferze. Były możliwe do przeprowadzenia w późnych godzinach nocnych dzięki oświetleniu bulodromu ,,Linum” lampami ledowymi. Warto dodać, że pięć lat temu Klub Petanque Leszczynko zwyciężył w organizowanym konkursie na budżet obywatelki miasta Lesznie, co skutkowało założeniem na obiekcie nowoczesnego oświetlenia.

Już za kilkanaście dni t. j. 19.05. kolejna na ,,Linum” impreza dla miłośników gry w bule. W tym dniu odbędzie się turniej open, singli o Mistrzostwo Miasta Leszna. 

            

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-05-06 10:28:50
0 Koszyk