Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności kultura 04 października 2019

MBWA ma sporo ciekawych propozycji. Zapraszamy!

Zdjęcie, MBWA ma sporo ciekawych propozycji. Zapraszamy!

W jesienne dni warto skorzystać z propozycji miejskich placówek kulturalnych. Sporo ma ich m.in. Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych. Od 10 października w galerii przy ul. Leszczyńskich będzie można oglądać wystawę pt. „Miejsca zarezerwowane” Małgorzaty Gołębiewicz.

- Będzie to wędrówka po śladach wartości, które ubrałam w poetyckie metafory malarstwa, instalacji, jak i słów w zapisanym dźwięku. Pragnę przybliżyć człowiekowi świat wspomnień, który jest dla mnie fundamentem inspiracji - podkreśla sama autorka.

26 października w galerii zaplanowano kolejny „Rodzinny warsztat plastyczny”. Nosi on tytuł „Scenografia”.

- Tematem przewodnim październikowego spotkania będzie scenografia teatralna. Przedstawienie teatralne nie mogłoby zaistnieć bez dobrze zaprojektowanej i stworzonej scenografii. Wspólnie stworzymy makiety przedstawiające wystrój desek teatralnych do ulubionych bajek. Prace, które powstaną podczas warsztatów uczestnicy będą mogli zabrać do domu - zapowiadają organizatorzy.

Pod koniec listopada w galerii przy ul. Leszczyńskich otwarta zostanie wystawa prac Bogdana Winkla, a na grudzień zaplanowano doroczny jarmark świąteczny.

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-10-04 10:48:01
0 Koszyk