Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności sport 27 maja 2019

Łodzianie z mistrzostwem Wielkopolski

Zdjęcie, Łodzianie z mistrzostwem Wielkopolski

W dniu 26.05.2019 br. na bulodromie Linum przy ulicy Holenderskiej rozegrano X Mistrzostwa Wielkopolski w petanque pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna.

Zawody przeprowadzono w kategorii open, drużyny składały się z dwóch zawodników. Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że Mistrzostwa cieszyły się dużym zainteresowaniem czołowych zawodników kraju. W turnieju wystartowały 32 zespoły reprezentujące zawodników z Wrocławia,  Poznania, Łodzi, Gorzowa, Liskowa, Lubonia, Dzierżoniowa, Śremu, Góry Śląskiej, Kamionki, Mieczowa. Na starcie mistrzostw stanęło także 5 zespołów reprezentujących gospodarzy - Klub Petanque Leszczynko.

Po trwających ponad 8 godzinach emocjonujących zawodach okazało się, że pierwsze miejsce w mistrzostwach zdobyła bezapelacyjnie drużyna z Klubu Sportowego Bula Kalonka Łódź, w której grali Marcin Rutkowski i Przemysław Broniek. Łodzianie na dystansie siedmiu rund wygrali wszystkie swoje pojedynki. O kolejnych miejscach na podium zadecydował system Bucholza, gdyż aż 7 drużyn wygrało po 5 swoich pojedynków. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ze Śremu Piotra Milickiego i Karola Jędrzejczaka, którzy zostali Wicemistrzami Wielkopolski. Trzecie miejsce na podium zajęli zawodnicy z Liskowa, Rafał Kaczmarek i Tomasz Grzelak. Bardzo dobre 5 miejsce w mistrzostwach zdobyła reprezentantka gospodarzy Kinga Cieślawska, która grała w dublecie z zawodnikiem Sokoła Wrocław Pawłem Pieprzykiem.

Zawodnicy stojący na podium otrzymali medale, puchary ufundowane przez organizatorów mistrzostw: Urząd Miasta Leszna i Klub Petanque Leszczynko. Gracze za miejsca IV - VI otrzymali pamiątkowe statuetki.

Mistrzostwa Wielkopolski w petanque, pomimo, że w tym czasie w Lesznie odbywało się wiele innych ciekawych imprez sportowo - rekreacyjnych, cieszyły się dużym zainteresowaniem miłośników gry w bule z Leszna i okolicy.

Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, uzyskały wysoką ocenę obserwatora Polskiej Federacji Petanque Ryszarda Kowalskiego z Dzierżoniowa oraz sędziego głównego zawodów Jarosława Synowca ze Śremu.

Impreza była współfinansowane przez Urząd Miasta Leszna.

Poniżej, w plikach do pobrania, szczegółowe wyniki.

 

Nadesłał Romuald Ratajczak

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-05-27 08:02:59
0 Koszyk