Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności kultura 29 czerwca 2020

Lato z Książką

Zdjęcie, Lato z Książką

Lato, urlop i długo wyczekiwane wakacje to podobno… najlepszy czas na czytanie. Nawet jeśli w tym roku wakacje nie będą tak sielskie i beztroskie jak w Bullerbyn, a bliżej im będzie do usłanego przeciwnościami „Lata Muminków”, to z pewnością chcielibyśmy, aby nie były wakacjami od książek.

Dla wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie idealnego wypoczynku bez dobrej lektury, mamy ważną informację. 22 czerwca powrócił wolny dostęp do zbiorów. W Bibliotece Głównej i naszych placówkach na terenie miasta czeka na Państwa mnóstwo książek, od których ciężko będzie się oderwać. Obojętnie, czy urlop upływać będzie na działce, plaży, czy pod namiotem, warto do nas przyjść, by wyszukać najlepsze dla siebie tytuły. O zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas wypożyczania piszemy na stronie internetowej:

http://mbpleszno.pl/WOLNY_DOSTEP_DLA_CZYTELNIKOW.html 

W stale aktualizowanym serwisie znaleźć można również informacje o trwających i planowanych inicjatywach kulturalnych. Ale także o tych wydarzeniach, które się nie odbędą. Już wiemy na pewno, że w tym roku nie spotkamy się na trasie, bardzo zawsze wyczekiwanych, wycieczek krajoznawczych. Przez blisko dwie dekady zobaczyliśmy setki zabytków i wiele cennych przyrodniczo miejsc, a wspólnemu zwiedzaniu niezmiennie towarzyszyło przekonanie, jak wyjątkowe perełki skrywa najbliższa okolica. Jeszcze wiele kierunków czeka na odkrycie w następnych latach.

Póki co, spotykać się będziemy z Państwem w naszych placówkach oraz przed ekranami komputerów i smartfonów. O letnim repertuarze MBP na bieżąco informować będziemy na http://mbpleszno.pl/  oraz https://www.facebook.com/mbpleszno/ 

 

 

źródło: mbpleszno.pl

Foto. pixabay.pl

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-06-29 13:20:05
0 Koszyk