Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności rewitalizacja 14 czerwca 2019

Kino ze smakiem włoskim - 22.06.2019

Zdjęcie, Kino ze smakiem włoskim - 22.06.2019

Miasto Leszno oraz Restauracje: Pocztówka z wakacji i Zielona Antresola zapraszają na pierwsze w tym roku Kino ze smakiem. Odbędzie się w sobotę, 22 czerwca na ulicy Zielonej w Lesznie.

Pamiętacie, jak ulica Zielona zmieniła swoje oblicze dwa lata temu podczas romantycznego prowansalskiego wieczoru? Nas ta przemiana bardzo zaskoczyła, dlatego postanowiliśmy powrócić na tę niewielką uliczkę tym razem w nieco innym klimacie… wybieramy się do WŁOCH.

Malownicze toskańskie pagórki, kręte uliczki, cyprysy, Włosi pędzący na swoich skuterach, wreszcie najlepsza na świecie kawa, lody, pizza czy makarony. Można poczuć ten klimat i wcale nie trzeba przemierzać tysięcy kilometrów. Wystarczy 22 czerwca pojawić się na ulicy Zielonej nieopodal Rynku.

Od godziny 16.00 fragment ulicy zamieni się w restaurację na świeżym powietrzu. Goście, którzy chcą spróbować specjałów kuchni włoskiej i skosztować wybornych włoskich win mogą rezerwować stoliki dzwoniąc pod numer tel. 698 274 198. Wytworne trunki z Włoch serwowali będą doświadczeni sommelierzy wprowadzając jednocześnie w tajniki świata win.

Nie zabraknie też muzyki na żywo …
W trzech setach rozpoczynających się odpowiednio o 18.00, 19.00 i 20.00 będzie można posłuchać spektaklu muzycznego “Ciao Ciao Bambina” w wykonaniu włoskiego artysty Nicoli Palladiniego oraz muzyków.
Ciao Ciao Bambina to podróż przez historię włoskiej piosenki i utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy. W ciągu wieczoru usłyszymy szlagiery: ''Tu vuo fa l'americano'', ''L'Italiano'', “Azzurro”, “Marina”, ''O'sole mio'', ''Love in Portofino'', ''Volare'', “Mamma”, “Guarda che luna”, “Guaglione”, “Kriminal Tango” czy ''Nie płacz kiedy odjadę'' i wiele innych.

Około godziny 21.30 zapraszamy mieszkańców na pokaz filmowy. Zobaczymy Włochy w pełnej krasie – sporo Toskanii, szczypta Rzymu i cały urok Wybrzeża Amalfitańskiego, z malowniczym Positano w roli głównej.

Dodatkowo informujemy, że w przypadku niesprzyjającej aury, impreza zostanie przełożona na inny możliwy termin. Na bieżąco będziemy śledzić prognozy pogody i informować o ewentualnym odwołaniu Kina ze smakiem na stronie www.rewitalizacja.leszno.pl oraz na profilach Leszna i Rewitalizacji Leszna na FB www.facebook.com/RewitalizacjaLeszna

Wszelkich informacji udzielimy także telefonicznie pod numerem 65 529 46 35.

Zapraszamy do wspólnego spędzenia wieczoru na ulicy Zielonej.

Opublikował: Martyna Włudarczyk kontakt: mwludarczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-06-26 09:46:58
0 Koszyk