Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności rewitalizacja 30 lipca 2019

Kino ze smakiem amerykańskim

Zdjęcie, Kino ze smakiem amerykańskim

W najbliższy piątek, 2 sierpnia zapraszamy na kolejne Kino ze smakiem. Odbędzie się na Alejach Słowackiego, w pobliżu budynku Starych Pomp.

Po ostatniej meksykańskiej fieście pozostajemy za oceanem, tym razem jednak podróżujemy do Ameryki Północnej. Będzie Nowy Jork w kulinarnej odsłonie ze słynnym pastrami w roli głównej. Doświadczymy Stanów Zjednoczonych z lat 30-tych, a to wszystko za sprawą cudownego swingującego zespołu Singing Birds. Muzyczną podróż po świecie jazzu, pozwoli nam kontynuować wieczorny seans – film top of the top – nagrodzony kilkoma Oscarami, zdobywca głównej nagrody na Sundance Film Festival. Do tego wszystkiego przecudowne, klimatyczne miejsce – odnowione Aleje Słowackiego w otoczeniu budynku Starych Pomp. Czy ktoś wątpi w to, że wieczór będzie fantastyczny? Tylko pogoda może nieco pomieszać nam szyki, aczkolwiek i na to mamy plan.
Kino ze smakiem to połączenie wielu doznań – kulinarnych, muzycznych, filmowych, estetycznych…

Wieczór zaczyna się zawsze od kuchni.
O tę część zadba niezastąpione Pastrami Summer, które pojawi się na Alejach ze smokerem oraz Food Truckiem serwującym przepyszne, specjalne na tę okazję przygotowane dania. Pastrami Summer dał się poznać jako świetny „twórca klimatu”, a to za sprawą tzw. Muzycznych czwartków, na które jak dotychczas ściągały prawdziwe tłumy. Na Aleje Słowackiego Pastrami zaprasza od godziny 18.00. Rezerwacji można dokonywać pod numerem 517 017 711.

O ucztę dla ducha zadba przecudowny zespół Singin’ Birds. Jest to trio wokalne, którego znakiem rozpoznawczym jest retro stylistyka oraz brzmienie głosów w bliskiej harmonii. Wokalistkom nieodłącznie towarzyszy zespół profesjonalnych instrumentalistów. Na naszym Kinie ze smakiem zespół będzie występował w pełnym składzie – poza wokalistkami usłyszymy piano, perkusję, bas, trąbkę i saksofon. Szerokiej publiczności Singin’ Birds dali się poznać m.in. podczas 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, półfinału programu „Must Be The Music”, programu „Jaka to melodia” czy trasy koncertowej organizowanej przez Program 1 Polskiego Radia – „Lato z Radiem”. Na swoim koncie zespół ma dwie płyty. Debiutancki album „Niech tak zostanie” ukazał się w 2013 roku, zaś w tym roku premierę miał ich drugi krążek – „Swing&Roll”.
Muzyka zespołu działa niczym wehikuł czasu. Raz przenosi słuchaczy do eleganckich i szykownych czasów swinga, innym razem do szalonych lat 50 i 60, pełnych rock’n’rolla i bigbitu, by po chwili zaskoczyć zupełnie nowoczesnym brzmieniem. Tego doświadczymy w piątek na Alejach Słowackiego.
Zespół wystąpi w trzech setach – kolejno o 18.30, o 19.30 i o 20.30.

Na zakończenie pełnego wrażeń wieczoru… film. I to nie byle jaki. O pasji, muzyce i dążeniu do perfekcji, nawet za wszelką cenę. Seans rozpoczniemy chwilę po 21.00.

O sprawach bieżących będziemy informować na naszym fanpage’u Rewitalizacji Leszna: www.facebook.com/RewitalizacjaLeszna  

Zapraszamy!!!

Opublikował: Martyna Włudarczyk kontakt: mwludarczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-07-30 11:56:06
0 Koszyk