Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności rewitalizacja 16 lipca 2019

Kino ze smakiem... meksykańskim!

Zdjęcie, Kino ze smakiem... meksykańskim!

Już w ten piątek, 19 lipca zapraszamy na Kino ze smakiem meksykańskim na Placu Metziga! Od 18:30 zaczynamy jedzeniową ucztę: Będzie quesadilla i fajitas z aromatycznymi salsami, od 19 koncert El Mariachi Gringo, a po zmroku… seans filmowy! Szykuje się prawdziwa meksykańska fiesta.

W tym roku przenieśliśmy się już do Małej Italii na ul Zielonej, a podczas Kina ze smakiem na ul. Grodzkiej poczuliśmy się jak na jednej z greckich wysp. Tym razem chcemy przenieść się poza granice Europy – stąd pomysł na Kino ze smakiem meksykańskim.

Od 18:30 zapraszamy na kolację serwowaną przez restaurację Mały Meksyk. W menu czekają, m.in. aromatyczne zupy Picante, tacosy , szarpana wieprzowina, klasyczne fajitas i quesadilla. Goście, którzy chcą spróbować specjałów kuchni meksykańskiej mogą rezerwować stoliki dzwoniąc pod numer tel. 602 182 502.

Oczywiście nie może też zabraknąć muzyki na żywo! El Mariachi Gringo to pięciu charyzmatycznych muzyków. Skład zespołu stanowią trzy gitary, kontrabas, trąbka oraz flet poprzeczny. Swoją muzyką świetnie oddają ducha gorącej meksykańskiej fiesty, czerpiąc również inspiracje z polskiego folkloru. Ich repertuar to bogaty wybór utworów tradycyjnych, a także nowszych kompozycji z kraju Fridy Kahlo. Swoim brzmieniem pragną łączyć, bawić oraz przekazywać pozytywną energię, która towarzyszy ich muzyce. Na występ zespołu zapraszamy w 3 setach o 19:00, o 20:00 i 20:45.

Na wieczorny seans filmowy, zapraszamy po zmroku – ok 21.30. Jaki film zobaczymy? Niech to jak zwykle pozostanie tajemnicą do samego końca! Gwarantujemy rozrywkę w najlepszym wydaniu!

Dodatkowo informujemy, że przypadku niesprzyjającej aury, impreza zostanie przełożona na inny możliwy termin. Na bieżąco będziemy śledzić prognozy pogody i informować o ewentualnym odwołaniu Kina ze smakiem oraz na profilach Leszna i Rewitalizacji Leszna na FB www.facebook.com/RewitalizacjaLeszna. Wszelkich informacji udzielimy także telefonicznie pod numerem 65 529 46 35. Zapraszamy do wspólnego spędzenia piątkowego wieczoru.

Kina ze smakiem na stałe zagościły już w kalendarium letnich imprez. Obok Rynków Śniadaniowych są  to działania rewitalizacyjne, dzięki którym chcemy ożywiać przestrzenie, czasem zapomniane, a czasem niedoceniane… Chcemy pokazać, że czasem niewielkim nakładem pracy można zupełnie odmienić oblicze różnych miejsc. Tylko spójrzcie jak ul. Zielona zmieniła się w Małą Italię, jak na ul. Grodzkiej zagościło argentyńskie tango, na ul. Tylnej teatr, a na Brackiej musicalowy klimat w rytmie jazzowych standardów. Wydarzenia te to też pretekst, żeby wspólnie się spotkać i spędzić czas. Na Kinach ze smakiem każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośników dobrego jedzenia lokalni restauratorzy zaskakują nowymi smakami, kinomani ucieszą się z nocnego seansu na świeżym powietrzu, a dla chcących się po prostu zrelaksować – czekają wygodne leżaki i koncerty na żywo.

 

Opublikował: Katarzyna Plewka kontakt: kplewka@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-07-18 10:54:21
0 Koszyk