Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności rewitalizacja 24 czerwca 2019

Kino ze smakiem... greckim!

Zdjęcie, Kino ze smakiem... greckim!

Pierwsze, włoskie Kino ze smakiem za nami. Tym razem chcemy zabrać was w podróż do słonecznej, pachnącej oliwkami Grecji. Urokliwa tawerna, Angelo Wangelis grający dla Was na buzuki, a po zmroku seans filmowy w iście greckim stylu! Już w sobotę, 29 czerwca zapraszamy na róg ul. Grodzkiej i Słowiańskiej!

Na Kino ze smakiem zapraszamy od godziny 18:00 jednak czas na Grodzkiej warto spędzić od rana. Będzie działo się wiele – i kulinarnie i kulturalnie!


Grodzka 12 zaprasza już od 10. Zaserwuje śniadanie, które nieustannie trwać będzie do godzin popołudniowych, będzie konkurs dla szkół gastronomicznych, będą też wspaniałe degustacje.


Od 18 zapraszamy na koncert grecki i kolację degustacyjną przygotowaną przez szefa kuchni Restauracja Grodzka12 razem z jego gośćmi: TOP CHEF Polska Dawidem Łagowskim oraz Tomaszem Purolem (zwycięzca V edycji) oraz poznańskimi szefami kuchni Maciejem Piątkiem i Markiem Szubą. Menu serwowanej kolacji to swoiste połączenie kuchni polskiej i greckiej. Spróbować będzie można m.in. żabnicy z musaką, kasztanami i pomidorami suszonymi… a wszystko to w ramach zestawu degustacyjnego, którego koszt wynosi 90 zł od osoby. Koniecznie sprawdźcie menu w zdjęciu poniżej (galeria). Goście, którzy chcą spróbować tych specjałów mogą rezerwować stoliki dzwoniąc pod numer tel. 511 757 200.


Nie może też zabraknąć greckich dźwięków. "Horos tou Zorba", "Siko horepse sirtaki"... Na koncert Angelo Wangelisa, prawdziwego wirtuoza buzuki zapraszamy w trzech setach: o 18:00, o 19:00 i o 20:00. Jego przygoda z muzyką rozpoczęła się we wczesnych latach dzieciństwa. Zainteresowanie przerodziło się w pasję, która stała się codziennością i sposobem na życie. Jest bardzo dumny ze swojego pochodzenia, dlatego pozostał wierny korzeniom i greckiej kulturze.


A wieczorem… ok 21:30 czeka nas seans filmowy, którego akcja dzieje się na przepięknych greckich wyspach. Jaki film pokażemy tym razem? Śledźcie szczegóły na profilu Rewitalizacji Leszna na Facebook’u 

Opublikował: Katarzyna Plewka kontakt: kplewka@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-06-27 12:55:57
0 Koszyk