Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności sport 01 kwietnia 2019

Byli bezkonkurencyjni (zdjęcia)

Zdjęcie, Byli bezkonkurencyjni (zdjęcia)

To były nasze Mistrzostwa Polski U-18. Przez 3 dni mistrzowskich zmagań w kręglarstwie klasycznym w kategorii juniorów młodszych, młodzież "Polonii 1912" Leszno pokazała sportową moc. Efekt Mistrzostw rozegranych w Gostyniu to 9 medali!

W Gostyniu młodzież zdobyła 6 medali złotych, 1 srebrny i 2 brązowe. Ostatni dzień czyli finały indywidualne wzbogacił nasz dorobek tylko o 1 medal, ale ten najważniejszy. Indywidualną Mistrzynią Polski juniorek młodszych została Nicoletta Dudziak. Ten medal był tyleż upragniony co i spodziewany. "Niki" w swoim ostatnim sezonie w kategorii U-18 po złoto po prostu poszła jak po swoje grając pewnie, wysoko i z wiarą w swoje możliwości. W niedzielę, zbijając 597 kręgli, odjechała rywalkom, a wynik finału jest też jej najlepszym wynikiem uzyskanym na kręgielni w Polsce. Wyższe wyniki zanotowała w Niemczech. To zresztą były Mistrzostwa Nicoletty Dudziak, która wywalczyła 4 medale złote.

Niewiele brakowało, by medalowy plon "Polonii" Leszno jeszcze się dziś powiększył. Do końca o brązowe krążki indywidualne walczyli Ania Łochowicz i Mateusz Kraczewski ale oboje zakończyli Mistrzostwa na miejscach 4. Z kolei Angelika Ciszewska i Filip Łochowicz uplasowali się na 5 lokatach.

Brawa dla całej ekipy sportowej w składzie: Angelika Ciszewska, Nicoletta Dudziak, Anna Łochowicz, Julia Zalesińska, Jakub Imbierowicz, Mateusz Kraczewski i Filip Łochowicz. Opiekę nad młodzieżą sprawowali Zygmunt Felenberg, Adrian Szulc i Ireneusz Kaczmarek.

Tekst, fot.: Ireneusz Kaczmarek

Opublikował: Lucyna Gbiorczyk kontakt: lgbiorczyk@leszno.pl ostatnia zmiana: 2019-04-03 09:17:05