Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności sport 14 września 2020

Balonowe zmagania zakończone

Zdjęcie, Balonowe zmagania zakończone

Zakończyły się rozgrywane w Lesznie Balonowe Mistrzostwa Polski. W klasyfikacji 36. Balonowych Mistrzostw Polski a także 29. Balonowego Pucharu Leszna wygrał Witold Filus z Klubu Sportów Balonowych Wrocław, drugie miejsce zajął Arkadiusz Iwański z Aeroklubu Włocławskiego, trzecie miejsce zdobył Mateusz Rękas z Mościckiego Klubu Balonowego.

W pierwszej dziesiątce klasyfikacji znalazło się troje pilotów Aeroklubu Leszczyńskiego: Zbigniew Jagodzik zajął szóste, Roman Bauta dziewiąte, zaś Daria Dutkiewicz-Goławska dziesiąte miejsce. W drugiej dziesiątce znalazło się jeszcze terech leszczyniaków: Mirosław Kowalski (AL,11), Denis Dawidziuk (LKB, 16), Damian Nyczka (LKB, 17) i Paweł Soból (LKB, 18).

W ramach Balonowego Pucharu Leszna poza Mistrzostwami Polski rozegrano też Mistrzostwa Polski Juniorów, w których wzięło udział sześciu młodych pilotów. Zwyciężył Jakub Dziedziak z Mościckiego Klubu Balonowego w Tarnowie, drugie miejsce zajął Arkadiusz Sionkowski z Aeroklubu Krakowskiego, zaś trzecie miejsce na podium zajął Marek Kalinowski (MKB Tarnów).

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2020-09-14 14:12:16