Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

10 kwietnia 2020

Jest i słuchowisko

Tadeusz Semrau - starszy, siwy pan

Tego jeszcze w naszej bibliotece nie było! Miejska książnica nagrała pierwsze słuchowisko. Jest ono poświęcone Tadeuszowi Semrau - najbardziej znanemu fotografowi okresu międzywojennego w Lesznie.

10 kwietnia 2020

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy także dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

Wózek inwalidzki

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy z powodu zamknięcia placówki szkolno-wychowawczej w związku z koronawirusem przysługuje także rodzicom dzieci niepełnosprawnych. Od 9 marca do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło ponad 235 tysięcy wniosków o dodatkowy zasiłek opiekuńczy od wszystkich opiekunów.

09 kwietnia 2020

Dłuższy czas na złożenie PIT

Laptop i kalkulator

Czas na złożenie zeznania podatkowego PIT – zgodnie z przepisami - mija z końcem kwietnia. W tym roku, ze względu na szczególną sytuację, podatnicy otrzymają dodatkowy miesiąc na rozliczenie się z fiskusem. Złożenie PIT i zapłata podatku do 31 maja

08 kwietnia 2020

Festiwal Leszno Barok Plus odwołany

Festiwal Leszno Barok Plus odwołany

Z ogromną przykrością informujemy, że Festiwal Leszno Barok Plus jest kolejną imprezą, którą jesteśmy zmuszeni odwołać w tym roku. Przedstawiamy list Rafała Kotomskiego, dyrektora festiwalu, w tej sprawie.

08 kwietnia 2020

Pomoc dla przedsiębiorców, ludzi kultury, klubów sportowych

Pomoc dla przedsiębiorców, ludzi kultury, klubów sportowych

Prezydent Łukasz Borowiak i jego zastępca Piotr Jóźwiak przedstawili pakiet pomocowy skierowany do mieszkańców Leszna dotkniętych epidemią koronawirusa. Program wsparcia skierowany jest przede wszystkim do przedsiębiorców, ale też ludzi kultury i klubów sportowych. Na jaką pomoc mogę liczyć leszczyńskie firmy? Prowadzący działalność w lokalach komunalnych mogą

07 kwietnia 2020

Imprezy turystyczne - ODWOŁANE

plakat z ofertą imprez turystycznych

Z uwagi na panującą w Polsce pandemię koronawirusa, podejmowanymi kolejno decyzjami dotyczącymi zasad bezpieczeństwa oraz w trosce o Państwa bezpieczeństwo, informujemy, że zaplanowane w najbliższych miesiącach imprezy turystyczno-rekreacyjne, zostają odwołane.

07 kwietnia 2020

Jak postępować z odpadami w czasie epidemii?

Jak postępować z odpadami w czasie epidemii?

Wytyczne Ministra Klimatu i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19 (w czasie trwania pandemii/epidemii)

07 kwietnia 2020

Przed Urzędem stanęła urna

Przed Urzędem stanęła urna

Z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa zmieniają się zasady obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta Leszna. Od wtorku 07.04 wszelkie wnioski trzeba składać za pośrednictwem urny ustawionej przed wejściem do Urzędu przy ulicy Kazimierza Karasia 15.

06 kwietnia 2020

Tegoroczna Noc Muzeów odwołana

Tegoroczna Noc Muzeów odwołana

Z uwagi na panującą w Polsce pandemię koronawirusa i podejmowanymi kolejno decyzjami dotyczącymi zasad bezpieczeństwa, informujemy, że planowana na 16 maja 2020 roku NOC MUZEÓW w Muzeum Okręgowym w Lesznie i Miejskim Biurze Wystaw Artystycznych w Lesznie nie odbędzie się!

0 Koszyk