Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

24 stycznia 2020

Pożegnania na sesji

Jolanta Jankowiak i Maciej Kubiak

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej Leszna (23 stycznia 2020 r.) pożegnaliśmy dwóch pracowników Urzędu Miasta Leszna. Są nimi Jolanta Jankowiak, Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Maciej Kubiak, Architekt Miejski i Naczelnik Wydziału Architektury, Planowania Przestrzennego i Budownictwa. Prezydent Łukasz Borowiak postanowił pożegnać ich na sesji, aby także radni mieli okazję w tym uczestniczyć, ponieważ często z tymi urzędnikami pracowali.

24 stycznia 2020

Zatańczyli poloneza na Rynku (zdjęcia)

Zatańczyli poloneza na Rynku (zdjęcia)

Wczoraj, 23 stycznia, punktualnie o godzinie 12, maturzyści leszczyńskich szkół (Zespół Szkół Ekonomicznych, III LO oraz ZSRB) stanęli na leszczyńskim Rynku, by czwarty raz z rzędu odtańczyć poloneza.

23 stycznia 2020

100 litrów krwi na 100-lecie szkoły

Akcja krwiodawstwa została zorganizowana na sali gimnastycznej ZSRB

Dzień 23 stycznia 2020 rok już po raz 17 w Zespole Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie odbyła się zbiórka krwi, w której aktywnie uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji szkoły.

23 stycznia 2020

Transmisja XXI sesji Rady Miejskiej Leszna, 23.01.2020 (wideo)

sala sesyjna Urzędu Miasta Leszna

Na godz. 14.00 planowane jest rozpoczęcie XXI sesji Rady Miejskiej Leszna. Przypominamy, że obrady są otwarte dla mieszkańców i każdy może w nich wziąć udział. Transmitujemy je także na naszych stronach internetowych.

23 stycznia 2020

Zegar stop

tarcza ratuszowego zegara

Rusztowania na leszczyńskim ratuszu pną się coraz wyżej. Otaczają już część wieży ratuszowej, a to oznacza, że musimy zatrzymać znajdujący się tam zegar. Przez najbliższe miesiące nie będą też działać kuranty na ratuszowej wieży.

23 stycznia 2020

Awaria usunięta

Awaria usunięta

Informujemy, że awaria kilku ogólnopolskich systemów rejestracji została usunięta. Wydziały komunikacji, spraw obywatelskich i Urząd Stanu Cywilnego pracują już bez przeszkód i obsługują klientów.

22 stycznia 2020

Ogólnopolska awaria

Ogólnopolska awaria

Jak poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji, dzisiaj (22 stycznia 2020 r.) nastąpiła awaria kilku ogólnopolskich systemów rejestracji. Z tego powodu obecnie nie można załatwić w Urzędzie Miasta Leszna spraw związanych np. z rejestracją urodzeń, zgonów czy dowodami osobistymi.

22 stycznia 2020

Ludzie i czasy

Książkę

Jednym z wydarzeń towarzyszących 100-leciu niepodległości Leszna była promocja drugiego tomu książki „Ludzie i czasy. Leszno we wspomnieniach mieszkańców”. Pierwszy tom, z opowieściami 52 osób, ukazał się w 2018 roku. W drugim spisano wspomnienia 51 leszczynian.

22 stycznia 2020

Fotografie i widokówki

Jedno ze zdjęć prezentowanych na wystawie w Archiwum Państwowym.

W przededniu rocznicy 100-lecia niepodległości Leszna w Archiwum Państwowym otwarta została wystawa „Leszno w latach 1920-1939 w zbiorach fotografii i widokówek”.

0 Koszyk