Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

14 kwietnia 2021

Miejskie dotacje na wymianę kotła i fotowoltaikę ruszyły

Miejskie dotacje na wymianę kotła i fotowoltaikę ruszyły

Już od dziś, 14 kwietnia, można składać wnioski na dotacje z budżetu Miasta na zmianę źródła ciepła oraz instalacje fotowoltaiczne. Nabór potrwa do 30 czerwca.

13 kwietnia 2021

Konkurs z wodorem w tle

Obiektyw kamery

Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w Konkursie „Przemysł a ochrona środowiska – rozwój województwa wielkopolskiego w oparciu o gospodarkę wodorową”

12 kwietnia 2021

Komisje przed XL Sesją

laptop

Informujemy o terminach posiedzeń komisji problemowych Rady Miejskiej Leszna VIII kadencji przed XL Sesją

12 kwietnia 2021

Już ponad 8,5 mln PIT-ów przez Internet

Sieć kółek i palec

W tegorocznej akcji składania zeznań PIT podatnicy złożyli dotychczas ponad 9,4 mln zeznań. 91 procent z nich wpłynęło do urzędów skarbowych w formie elektronicznej. Dużą popularnością cieszy się usługa Twój e-PIT dostępna w e-Urzędzie Skarbowym, za pomocą której wpłynęło dotychczas prawie 3,7 mln PIT-ów. Zeznania można również składać za pomocą systemu e-Deklaracje. Urząd skarbowy zachęca do korzystania z e-usług.

09 kwietnia 2021

2 punkty masowych szczepień w Lesznie

Zbliżenie na strzykawkę i wykonywaną iniekcję

W związku z zapowiadanymi dużymi dostawami do Polski szczepionek przeciwko Covid-19 oraz zmianą zasad organizacji samych szczepień, samorządy zostały włączone w organizację punktów szczepień masowych. Władze Leszna jeszcze przed Świętami Wielkiej Nocy rozpoczęły przygotowania i poszukiwania partnerów do realizacji tego zadania. Po rozmowach z kilkoma podmiotami, samorząd Leszna ostatecznie zarekomendował Wojewodzie Wielkopolskiemu 2 prywatne podmioty, które zgłosiły gotowość do wykonania szczepień masowych Mieszkańców Leszna.

09 kwietnia 2021

O płatności obszarowe

Zboże na tle błękitnego nieba

Na prośbę Wielkopolskiej Izby Rolniczej publikujemy apel do rolników w sprawie składania wniosków o płatności obszarowe.

08 kwietnia 2021

Ruszył spis powszechny

Ruszył spis powszechny

1 kwietnia 2021 r. rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Spisać możemy się samodzielnie przez stronę internetową lub poprzez infolinię.

07 kwietnia 2021

Bon turystyczny nadal obowiązuje

Mężczyzna z plecakiem na ścieżce

Do tej pory w województwie wielkopolskim aktywowano 136 tys. bonów turystycznych, na kwotę prawie 118 mln zł. Stanowi to 33 proc. wszystkich przysługujących wielkopolanom bonów. Do aktywowania pozostało ponad 275 tys. bonów. Na ich wykorzystanie mamy czas jeszcze przez najbliższy rok, do 31 marca 2022 r.

07 kwietnia 2021

Zasady wynajmu lokali

Zasady wynajmu lokali

Na marcowej sesji Rady Miejskiej Leszna, radni podjęli uchwałę w sprawie zasad wynajmowania mieszkań komunalnych. Obecnie na takie mieszkanie czeka ok. 45 rodzin, ale w najbliższych dniach ma się zebrać Komisja Mieszkaniowa, która z pewnością zakwalifikuje kolejnych mieszkańców Leszna do lokalu komunalnego. Zgodnie z podjętą uchwałą o lokal z zasobu mieszkaniowego Miasta Leszna mogą ubiegać się Mieszkańcy Leszna, którzy mają sytuację mieszkaniową kwalifikującą do poprawy oraz spełniają kryterium dochodowe określone w uchwale.

0 Koszyk