Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

21 września 2020

Pracownia DAJ SZANSĘ otwarta (zdjęcia)

Pracownia DAJ SZANSĘ otwarta (zdjęcia)

Dziś, 21 września, uroczyście otwarto pracownię do nauki udzielania pierwszej pomocy pod nazwą "DAJ SZANSĘ". Pracownia znajduje się w Szkole Podstawowej nr 12 w Lesznie i jest dostępna nieodpłatnie dla uczniów wszystkich leszczyńskich szkół oraz zorganizowanych grup mieszkańców, po uprzednim kontakcie z opiekunem pracowni, panem Piotrem Ciąderem.

21 września 2020

Wykorzystanie dróg w sposób szczególny

Wykorzystanie dróg w sposób szczególny

Urząd Miasta Leszna wychodząc naprzeciw osobom, które chcą zorganizować wydarzenie wymagające wykorzystania dróg publicznych takich jak zawody sportowe, rajdy, wyścigi, pochody, biegi itp. opracował zakładkę, w której umieszczono niezbędne informacje wraz ze stosownym wnioskiem.

21 września 2020

Dzień Przedszkolaka 2020 (zdjęcia)

Przedszkolaki na placu zabaw

W piątek, 18 września, odbyły się obchody VIII Leszczyńskiego Dnia Przedszkolaka. Tegorocznemu świętu przyświecało hasło: „Przedszkolaki Leszno kochają, dlatego swoją małą ojczyznę chętnie upiększają!”

17 września 2020

Komisja w sprawie pływalni

Pływalnia Akwawit od środka

16 września odbyła się Komisja Edukacji, Kultury i Sportu, podczas której zorganizowano wizję lokalną na obiekcie basenu Akwawit. Radni zapoznali się również z koncepcją budowy nowej hali widowiskowo-sportowej w Lesznie.

17 września 2020

81. rocznica agresji ZSRR (zdjęcia)

obchody rocznicy agresji ZSRR

81 lat temu siły zbrojne ZSRR wkroczyły na terytorium Polski. W tym dniu obchodzony jest również Światowy Dzień Sybiraka. W trakcie dzisiejszych uroczystości oddano hołd poległym oraz ofiarom zsyłek.

17 września 2020

Sesja na żywo

Sala sesyjna

Dzisiejszą 28. sesję Rady Miejskiej Leszna można na żywo oglądać na portalu e-sesja. Początek o godz. 13.00.

16 września 2020

Wolontariat Prezydenta (zdjęcia)

Wolontariat Prezydenta (zdjęcia)

Po raz kolejny podczas Aktywnego Obywatelskiego Leszna Prezydent Łukasz Borowiak został na jeden dzień wolontariuszem w NGO.

16 września 2020

Wspólne dzieło społeczników

Stowarzyszenie PL18 przekazało mieszkańcom Leszna defibrylatory zakupione z ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego

Już po raz szósty leszczyńskie organizacje pozarządowe wspólnie zaprezentowały swoją siłę podczas akcji Aktywne Obywatelskie Leszno. Główne imprezy - Mini Piknik oraz Bieg z okazji 100. rocznicy powrotu Leszna do macierzy odbyły się w minioną sobotę.

14 września 2020

Zatrzymać nieproszonych gości w lesie

Dwa dziki

Są decyzje i konkretne działania miasta w sprawie odstraszania dzikich zwierząt, w tym dzików. Jak już informowaliśmy pole manewru jest tu dość ograniczone, ale wierzymy, że wybrane metody zdadzą egzamin.

0 Koszyk