Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

22 marca 2019

IX Miejski Konkurs Językowy

IX Miejski Konkurs Językowy

W czwartek 21 marca w Zespole Szkół Rolniczo-Budowlanych odbył się etap pisemny IX Miejskiego Konkursu Językowego pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna pod hasłem "Leszno - tu chce się uczyć!".

21 marca 2019

VII sesja Rady Miejskiej Leszna (na żywo)

VII sesja Rady Miejskiej Leszna (na żywo)

Początek VII sesji Rady Miejskiej Leszna zaplanowany jest na godz. 13.00. Obrady są otwarte dla mieszkańców. Sesja będzie też transmitowana na żywo przez Internet.

20 marca 2019

Jubilaci w Ratuszu (zdjęcia)

Jubilaci w Ratuszu (zdjęcia)

Prezydent Łukasz Borowiak i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Szymaniak zaprosili do ratusza pary małżeńskie, które w ostatnim okresie obchodziły 50-, 55- i 60-lecie pożycia małżeńskiego.

20 marca 2019

Dłuższe zielone na Niepodległości

Dłuższe zielone na Niepodległości

Od 26 do 28 marca na wszystkich skrzyżowaniach drogi krajowej nr 5 w granicach Leszna, od ulicy Geodetów do Poznańskiej będą wykonywane pomiary natężenia ruchu pojazdów, pieszych i rowerzystów.

20 marca 2019

Jak ujarzmić deszczówkę? Kolektor wschodni, polder zalewowy i zapora burzowa

Jak ujarzmić deszczówkę? Kolektor wschodni, polder zalewowy i zapora burzowa

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej bardzo dobrze ocenił wniosek Miasta dot. budowy systemu odprowadzania wód opadowych i roztopowych z terenu Miasta Leszna. Budowa kolektora wschodniego kanalizacji deszczowej oraz zbiornika retencyjnego przy ulicy Unii Europejskiej zapobiec ma zalaniom posesji, szczególnie po gwałtownych opadach deszczu.

19 marca 2019

Rozumieją czym jest patriotyzm

Wiceprezydent Piotr Jóźwiak i regionalista Stanisław Jędraś zostali członkami honorowymi Klubu Polskich Patriotów Zespołu Szkół Ekonomicznych

Klub Młodych Patriotów w Zespole Szkół Ekonomicznych w Lesznie podsumował ponad 5-letnią działalność. W tak szczególnym dniu, w poczet honorowych członków klubu przyjęto wiceprezydenta Piotra Jóźwiaka i regionalistę dr Stanisława Jędrasia.

19 marca 2019

Antki zdominowały becikową galę

Uczestnicy dziesiątej gali Leszczyńskiego Becikowego, która odbyła się w poniedziałek w Miejskim Ośrodku Kultury

W poniedziałek, 18 marca, w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się dziesiąta już gala Leszczyńskiego Becikowego. 1000 złotych od samorządu odebrali rodzice 35 maluchów. W tym gronie zdecydowanie przeważały dziewczynki, a wśród chłopców najwięcej było Antków.

18 marca 2019

Czas się zatrzyma

Czas się zatrzyma

Zegar na ratuszowej wieży wymaga naprawy. Już dziś zajmie się nim zegarmistrz specjalizujący się w tak dużych mechanizmach.

15 marca 2019

Znają prawa konsumenta

Znają prawa konsumenta

Dziś poznaliśmy laureatów konkursu miejskiego XV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej. Przedstawiciele 2 leszczyńskich szkół ponadgimnazjalnych będą reprezentować Leszno na szczeblu wojewódzkim.

0 Koszyk