Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności sport

06 lutego 2019

Mistrzostwa Miasta Leszna i Powiatu Leszczyńskiego w narciarstwie i snowboardzie 2019

Mistrzostwa Miasta Leszna i Powiatu Leszczyńskiego w narciarstwie i snowboardzie 2019

Zapraszamy na Mistrzostwa Miasta Leszna i Powiatu Leszczyńskiego w narciarstwie i snowboardzie, które odbędą się w dniu 23 luty 2019 w Zieleńcu.

05 lutego 2019

IX Halowy Turniej o Puchar PFP oraz Turniej Grand Prix w petanque

 IX Halowy Turniej  o Puchar PFP oraz Turniej Grand Prix w petanque

W miniony weekend odbyły się zawody z bulami, 2 lutego br. IX Halowy Turniej o Puchar Polskiej Federacji Petanque, dzień później w hali hippiki w Lesznie przy ul. Ostroroga odbyło się IX Halowe Grand Prix pod patronatem Starosty Leszczyńskiego.

04 lutego 2019

Szczęśliwa siódemka

Szczęśliwa siódemka

W niedzielę 3 lutego zawodnicy Leszczyńskiego Klubu Karate INARI startowali w pierwszym w sezonie 2019 turnieju Wielkopolskiej Otwartej Ligi Karate w Kiszkowie k/Gniezna. W zawodach udział wzięło 230 zawodników z 25 Klubów i sekcji w tym 6 zawodników INARI, którzy wywalczyli 7 medali w konkurencjach indywidualnych i 1 w konkurencji drużynowej. W składzie sędziowskim znalazło się 3 sędziów z naszego Klubu.

04 lutego 2019

Wszystkie Tygrysy zwycięskie (zdjęcia)

Wszystkie Tygrysy zwycięskie (zdjęcia)

Gładkie zwycięstwo 3:0 odnieśli w sobotę trzecioligowi siatkarze UKS 9 Leszno, którzy podejmowali w hali na Zatorzu drużynę TG Sokół Kępno. Także w turnieju młodzików i młodziczek leszczyńskie Tygrysy odniosły same zwycięstwa.

30 stycznia 2019

50 pakietów startowych czeka

50 pakietów startowych czeka

Ruszyły zapisy na "Mistrzostwa Miasta Leszna i Powiatu Leszczyńskiego w narciarstwie i snowboardzie". Miasto Leszno ufundowało 50 pakietów startowych dla dzieci i młodzieży z miasta Leszna - zapisy do wyczerpania w kasie pływalni.

14 stycznia 2019

Zawodnicy klubu sportowego 64-sto Leszno na podium Mistrzostw Polski

W dniach 12-13 grudnia w Strzelach Krajeńskich odbyły się Przełajowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym, w których udział wzięli zawodnicy Klubu Sportowego 64-sto Leszno.

27 grudnia 2018

Wielkie świętowanie w UKS 9

Wielkie świętowanie w UKS 9

W tym roku świętowanie w UKS 9 trwało 2 dni. Zaczęliśmy w czwartek (20 grudnia) od organizacji Świątecznego Turnieju Mini Siatkówki i Akademii Tygrysa. W rywalizacji wzięło udział 150 młodych adeptów siatkówki. Dla wielu z nich był to debiut pod siatką. Tego dnia na turnieju gościliśmy zespoły z Poznania, Krotoszyna i Sulęcina.

19 grudnia 2018

Świetne starty leszczyniaków (zdjęcia)

Świetne starty leszczyniaków (zdjęcia)

W dniach 14 -16 grudnia 2018 roku zawodnicy Miejskiego Klubu Pływackiego Astromal Leszno rywalizowali w Zimowych Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w pływaniu. Z tych najważniejszych i kończących sezon zimowy imprez Polskiego Związku Pływackiego, które rozgrywały się równocześnie w trzech miastach dla poszczególnych roczników, leszczyńscy zawodnicy wrócili z dwoma medalami i wieloma startami w finałach A i B.

10 grudnia 2018

Rywalizowali w Adelajdzie

Rywalizowali w Adelajdzie

W dniach 16.11-02.12.2018 r. na plaży w Gleneg w Adelajdzie (Australia), zostały rozegrane Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym (IRB). Polskę reprezentował WOPR Wielkopolska, a dokładniej Rejonowy WOPR z Leszna.

0 Koszyk