Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności sport

09 marca 2020

Ważne zwycięstwo na wyjeździe (zdjęcia)

Nasza drużyna już po zwycięskim meczu

Zdecydowanie bliżej brązowych medali są siatkarze UKS 9 Leszno, którzy na wyjeździe pokonali Piątkę Turek 3:0. Zwycięzca dwumeczu tych zespołów zajmie 3 miejsce w tegorocznej 3 lidze.

04 marca 2020

Ostatnie dni na łyżwy

Biała i czarna łyżwa na lodzie

8 marca będzie ostatnim dniem sezonu zimowego 2019/2020, w którym będzie czynne miejskie lodowisko. Termin jego zamknięcia podał dziś Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lesznie.

02 marca 2020

Zagramy o brąz!

Drużyna z Leszna na boisku

W drugim półfinale o mistrzostwo wielkopolskiej III ligi siatkarze UKS 9 Leszno postawili się gospodarzom z Kalisza. Mimo gry w okrojonym, 10-osobowym składzie była zacięta walka i dobra postawa na boisku. - Wracamy z Kalisza z podniesionym czołem, zagraliśmy o niebo lepiej niż w Lesznie - powiedział trener UKS 9 Leszno Robert Klimkowski.

02 marca 2020

Rzucali po raz trzeci (zdjęcia)

Dziewczynka trzyma w rękach piłkę do siatkówki

W sobotę odbyła się trzecia odsłona Ogólnopolskiego Turnieju Mini Piłki Siatkowej. Tym razem w rzucance siatkarskiej rywalizowała setka dzieci: dziewczęta i chłopcy w wieku 10-8 lat. Młodzi adepci siatkówki przyjechali do Leszna z różnych zakątków Polski, reprezentując swoje kluby.

24 lutego 2020

Weekend pod siatką (zdjęcia)

Weekend pod siatką (zdjęcia)

To był bardzo intensywny siatkarsko weekend. Najpierw nasza seniorska drużyna podejmowała wicelidera grupy B z Kalisza. A potem przez 2 dni w hali na Zatorzu rządziła mini siatkówka.

20 stycznia 2020

Zwycięstwo UKS 9 Leszno (zdjęcia)

Zwycięstwo UKS 9 Leszno (zdjęcia)

Sobotni mecz z KPS Progress Września rozpoczął się od łatwo wygranego seta do 12. Trener Klimkowski dał szansę gry wszystkim zawodnikom. Kolejną partię Tygrysy zwyciężają do 22. W trzecim secie kontuzji kolana doznał przyjmujący Mikołaj Piotrowski, co skutecznie rozbiło miejscowy zespół, który uległ gościom do 15.

16 stycznia 2020

Francusko-polskie bule

Francusko-polskie bule

W dniach 9-14 stycznia br. delegacja leszczyńskiego Klubu Petanque Leszczynko gościła w zaprzyjaźnionym z Lesznem francuskim mieście Montlucon.

09 stycznia 2020

Hit kolejki

Hit kolejki

W sobotę o 19.00 w hali na Zatorzu UKS 9 Leszno podejmie lidera tabeli Enea Energetyk Poznań. Leszczyńska ekipa zamierza zrewanżować się gościom za jedyną porażkę w sezonie. Spotkanie może mieć w końcowym rozrachunku znaczenie w kontekście ustawienia kolejności zespołów awansujących do fazy play off.

23 grudnia 2019

Po świątecznym turnieju (zdjęcia)

Po świątecznym turnieju (zdjęcia)

W sobotę w hali na Zatorzu przy Szkole Podstawowej nr 9 odbył się Świąteczny Turniej Mini Siatkówki i Rzucanki. Na zaproszenie UKS 9 Leszno przyjechały kluby ze Zbąszynka, Jarocina, Poznania, Krotoszyna, Gostynia, Kalisza, Komornik, Głogowa, Lubina, Wrześni i Murowanej Gośliny. Łącznie zagrało około 300 zawodniczek i zawodników, w tym około 50-osobowa grupa UKS 9 Leszno.

0 Koszyk