Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności sport

20 stycznia 2020

Zwycięstwo UKS 9 Leszno (zdjęcia)

Sobotni mecz z KPS Progress Września rozpoczął się od łatwo wygranego seta do 12. Trener Klimkowski dał szansę gry wszystkim zawodnikom. Kolejną partię Tygrysy zwyciężają do 22. W trzecim secie kontuzji kolana doznał przyjmujący Mikołaj Piotrowski, co skutecznie rozbiło miejscowy zespół, który uległ gościom do 15.

16 stycznia 2020

Francusko-polskie bule

W dniach 9-14 stycznia br. delegacja leszczyńskiego Klubu Petanque Leszczynko gościła w zaprzyjaźnionym z Lesznem francuskim mieście Montlucon.

09 stycznia 2020

Hit kolejki

Hit kolejki

W sobotę o 19.00 w hali na Zatorzu UKS 9 Leszno podejmie lidera tabeli Enea Energetyk Poznań. Leszczyńska ekipa zamierza zrewanżować się gościom za jedyną porażkę w sezonie. Spotkanie może mieć w końcowym rozrachunku znaczenie w kontekście ustawienia kolejności zespołów awansujących do fazy play off.

23 grudnia 2019

Po świątecznym turnieju (zdjęcia)

W sobotę w hali na Zatorzu przy Szkole Podstawowej nr 9 odbył się Świąteczny Turniej Mini Siatkówki i Rzucanki. Na zaproszenie UKS 9 Leszno przyjechały kluby ze Zbąszynka, Jarocina, Poznania, Krotoszyna, Gostynia, Kalisza, Komornik, Głogowa, Lubina, Wrześni i Murowanej Gośliny. Łącznie zagrało około 300 zawodniczek i zawodników, w tym około 50-osobowa grupa UKS 9 Leszno.

19 grudnia 2019

Złota Drużyna (zdjęcia)

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Wojska Polskiego w Lesznie wygrali turniej FUTSAL GRAM, organizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Futsal Ekstraklasy. Jest to nowa inicjatywa mająca na celu promocję aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży wykorzystując futsal jako nośnik wszelkich wartości wynikających z upowszechniania kultury fizycznej.

16 grudnia 2019

Kończą rok zwycięsko

Kolejne 3 punkty do swojego konta mogą dodać siatkarze UKS 9 Leszno.

10 grudnia 2019

Wyniki zawodników MKP Astromal Leszno

W dniach 6-8.12.2019r odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski juniorów młodszych 14 lat w pływaniu. Na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas trzydniowych (najważniejszych i kończących sezon zimowy) zmagań stanęło do rywalizacji ponad 570 najlepszych pływaków ze 159 klubów całej Polski. Miejski Klub Pływacki Astromal Leszno na tej imprezie reprezentowała piątka podopiecznych trenera Krzysztofa Kozłowskiego: Aleksandra Wiśniewska, Maciej Ziegler, Jakub Jakubiak, Łukasz Pelec i Jakub Janiak.

03 grudnia 2019

Weekend z bulami

Miniony weekend obfitował w zawody w petanque. 30 listopada rozegrano III Halowe Grand Prix im. Jeana Clauda Salou, a następnego dnia III Halowe Grand Prix Polski pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna.

02 grudnia 2019

Pewne zwycięstwo Tygrysów (zdjęcia)

W sobotę nasze Tygrysy podejmowały zespół z Piły

Bez większych problemów ekipa UKS 9 Leszno pokonała w sobotnie popołudnie zespół UKS SMS Joker Piła. Podopieczni Roberta Klimkowskiego weszli bardzo pewnie w to spotkanie, od razu narzucając rywalowi swój rytm gry. Pierwszy set wygrywają do 20. Można było się spodziewać, że czeka nas mało emocjonujące widowisko. Kto tak pomyślał, bardzo się pomylił.