Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności sport

15 listopada 2019

Rowerowa Stolica Polski - nagrodzeni

nagrodzeni z Prezydentem Miasta Leszna

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Leszno wywalczyło drugie miejsce w rywalizacji o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. Wesprzeć mogli ją wszyscy rowerowi pasjonaci, którzy korzystali z aplikacji na smartfonach.

28 października 2019

Mistrzostwa Polski w Karate JKA - Grodzisk Mazowiecki

Mistrzostwa Polski w Karate JKA - Grodzisk Mazowiecki

Japan Karate Association jest bez wątpienia jedną z najbardziej znanych i technicznie najskuteczniejszych organizacji karate na świecie. JKA zrzesza 156 krajów z całego świata, a Ilość ćwiczących określa się na ponad 24 miliony osób. Równocześnie JKA jest najstarszym na świecie związkiem Shotokan Karate. Została założona w 1955 roku, a jej współtwórcą był założyciel szkoły Shotokan Karate, sam Gichin Funakoshi.

23 października 2019

Leszczyński Przewodnik Kibica

Leszczyński Przewodnik Kibica

Leszczyński Przewodnik Kibica wydanie papierowe, tradycyjnie rozszedł się bardzo szybko i kibice pytają, gdzie jeszcze mogą go nabyć.

21 października 2019

Pierwsza porażka Tygrysów (zdjęcia)

Mecz w Poznaniu zakończył się zwycięstwem gospodarzy

Pierwszą porażę w tym sezonie zanotowali siatkarze UKS 9 Leszno. Po dwóch zwycięstwach u siebie, podopieczni trenera Roberta Klimkowskiego ulegli w Poznaniu tamtejszemu Enea Energetykowi 3:1.

18 października 2019

Turniej strzelecki dla młodzieży (zdjęcia)

Turniej strzelecki dla młodzieży (zdjęcia)

18 października MRML wraz Klubem Strzeleckim Lesna Leszno zorganizowała Mistrzostwa Leszna Młodzieży w Strzelectwie pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna Pana Łukasza Borowiaka.

14 października 2019

VI Turniej Przyjaciół Petanque

VI Turniej Przyjaciół Petanque

W dniu wczorajszym na bulodromie ,,Linum" w Lesznie przy ul. Holenderskiej odbył się VI Turniej Przyjaciół Petanque. Turniej open, przeznaczony do ekip dwuosobowych. Słoneczna, piękna pogoda sprawiła, że w turnieju wystartowały aż 34 dwuosobowe zespoły, wywodzące się z członków i przyjaciół Klubu Petanque Leszczynko, w tym także jedna drużyna z Francji. Gospodarzy reprezentowało 8 drużyn dubletowych. Zawody trwały ponad 7 godzin.

11 października 2019

Samorządowo - Żużlowy stół w Lesznie

Samorządowo - Żużlowy stół w Lesznie

Wczoraj na leszczyńskim stadionie odbyło się spotkanie z udziałem Prezydentów Miast: Zielonej Góry, Wrocławia, Grudziądza, Rybnika, Częstochowy, Ostrowa Wielkopolskiego oraz Leszna oraz niektórych dyrektorów zajmujących się w tych miastach sportem, na którym poruszono szereg problemów związanych z relacjami zachodzącymi pomiędzy Ekstraligą Żużlową Sp. z o.o., klubami żużlowymi oraz poszczególnymi Miastami.

07 października 2019

Zwycięstwo z pełną pulą (zdjęcia)

 Zwycięstwo z pełną pulą (zdjęcia)

Tygrysy bez straty seta pokonały UKS Szamotulanina Szamototuły 3:0. Kolejne 3 punkty lądują tym samym na koncie leszczynian. Pierwszy set mógł wskazywać, że ten mecz łatwo wygrają gospodarze. Od początku Tygrysy wypracowały sobie przewagę, której nie oddały do końca wygrywając do 20.

30 września 2019

Zwycięska inauguracja (zdjęcia)

Zwycięska inauguracja (zdjęcia)

W meczu inauguracyjnym 3 ligi drużyna UKS 9 Leszno pokonała za 3 punktu TSK Orzeł Osiek przed własną publicznością. W pierwszym secie widać było sporo nerwowości po obu stronach siatki. Żadna z drużyn nie zbudowała znaczącej przewagi, a w końcówce lepsi okazali się miejscowi zwyciężając do 22.

0 Koszyk