Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności kultura

20 lutego 2019

Fotograf gwiazd urodził się w Lesznie

Peter Lindbergh z leszczyńską delegacją po premierze filmu na Berlinale 2019

W piątek na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie odbyła się prapremiera filmu „Peter Lindbergh - Women's Stories”. Bohaterem dokumentu jest Peter Lindbergh, światowej sławy fotograf, urodzony w Lesznie. I Leszno jest w filmie pokazane. Niewykluczone, że polska premiera odbędzie w naszym mieście. Na pokazie w stolicy Niemiec była leszczyńska delegacja.

14 lutego 2019

Leszno na Berlinale 2019

Leszno na Berlinale 2019

15 lutego podczas międzynarodowego festiwalu filmowego BERLINALE 2019 odbędzie do światowa premiera filmu "Peter Lindbergh - Women Stories". W dokumencie o światowej sławy fotografiku pojawi się także Leszno i jego mieszkanki.

15 stycznia 2019

Koncert Rudiego Schubertha przeniesiony

Koncert Rudiego Schubertha przeniesiony

W związku z dramatycznymi wydarzeniami w Gdańsku, decyzją Prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiaka odwołano w najbliższych dniach wszystkie uroczystości i koncerty.

10 grudnia 2018

Imieniny Świętego Mikołaja

Imieniny Świętego Mikołaja

To było radosne i oczekiwane wydarzenie rozpoczynające okres przedświąteczny na Starówce w Lesznie. 6 grudnia w Bibliotece Ratuszowej już po raz drugi obchodziliśmy Imieniny Świętego Mikołaja. Zainteresowanie było ogromne. W spotkaniu udział wzięło około 300 osób.

05 grudnia 2018

Finał konkursu plastycznego "Pomóż mi przyjacielu..." (zdjęcia)

Finał konkursu plastycznego

3 grudnia 2018 r. w Przedszkolu Miejskim nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Specjalnymi im. "Przyjaciół Kubusia Puchatka" w Lesznie odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych połączone z rozstrzygnięciem Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego „Pomóż mi Przyjacielu – integracja w oczach dziecka”, który po raz pierwszy objęty został honorowym patronatem Prezydenta Miasta Leszna – Łukasza Borowiaka. Organizatorkami konkursu były nauczycielki przedszkola: Bernadeta Budzińska, Anita Chojnacka, Renata Grycman i Elina Sieletycka. Gazeta ABC i Telewizja Leszno zdecydowały się objąć imprezę patronatem medialnym.

26 listopada 2018

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Literacko – Fotograficzno – Plastyczny

Wyniki Ogólnopolskiego  Konkursu  Literacko – Fotograficzno – Plastyczny

W dniu 23 listopada 2018 r został rozstrzygnięty XXXVII Ogólnopolski Konkurs Literacko- Fotograficzno- Plastyczny " Konfrontacje 2018", którego organizatorem było Leszczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury. Jury Konkursowe w składzie: dr Ryszard Biberstajn – poeta, prozaik, Tadeusz Hofmański – poeta, krytyk literacki, Małgorzata Jędrzejak - Tomczak – artysta plastyk, Sławomir Skrobała – fotografik, dr Przemysław Tomczak – artysta plastyk, Roman Józefiak – sekretarz jury, komisarz konkursu – po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami postanowiło:

21 listopada 2018

Kolędy zaśpiewa Kasia Cerekwicka

Kolędy zaśpiewa  Kasia Cerekwicka

Miasto Leszno i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają ma magiczny i wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Kasi Cerekwickiej.

16 listopada 2018

Stypendia artystyczne Miasta Leszna na 2019 r.

Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta Leszna przypomina, że do dnia 30 listopada 2018 r. można składać wnioski o przyznanie stypendium artystycznego Miasta Leszna na rok 2019.

16 listopada 2018

Podsumowanie konkursu "Polska w oczach dziecka"

Podsumowanie konkursu

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Polska w oczach dziecka" odbyło się 9 listopada br. w Przedszkolu Miejskim nr 11 w Lesznie. Organizatorkami konkursu były nauczycielki Przedszkola nr 11 Panie Beata Bajer, Katarzyna Matuszewska i Grażyna Skrzypczak. Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Leszna Pan Łukasz Borowiak oraz NSZZ "Solidarność". Na konkurs wpłynęło 55 prac dzieci 5 i 6 letnich z 13 leszczyńskich przedszkoli.

0 Koszyk