Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności kultura

12 lutego 2021

Teatr gotowy do powrotu na scenę

Fasada Teatru Miejskiego w Lesznie

Po długich miesiącach przymusowego zamknięcia spowodowanego pandemią, Teatr Miejski powraca do regularnego grania. Czekaliśmy na tę wiadomość bardzo długo. W tym czasie ekipa teatru pracowała nad nowymi tytułami. Zatem…

05 stycznia 2021

Ruszyły konkursy z zakresu kultury

Pędzel na kolorowej kartce

Można już składać oferty na realizację zadań publicznych z zakresu kultury w 2021 roku.

04 stycznia 2021

Aktualna prasa tylko w Bibliotece Ratuszowej

Aktualna prasa tylko w Bibliotece Ratuszowej

Od stycznia 2021 roku wszystkie aktualne tytuły gazet i czasopism dostępne będą w jednym miejscu - czytelni prasy Biblioteki Ratuszowej na leszczyńskim Rynku.

29 grudnia 2020

Konkurs Talentów Rozwiń Skrzydła rozstrzygnięty

Zbliżenie na palce na gryfie gitary

Znamy laureatów Konkursu Talentów Rozwiń Skrzydła organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie. 12 edycja konkursu odbyła się on-line i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Na konkurs wpłynęło aż 68 prezentacji.

07 grudnia 2020

Historia zaklęta w zegarach

Zegar na ratuszowej wieży

"Leszczyńskie zegary. 100 zegarów na 100-lecie powrotu Leszna do Macierzy z kolekcji Janusza Skrzypczaka" to wydawnictwo, które historię opisuje i do historii przejdzie. Autor prezentuje 100 wybranych zegarów ze swojej kolekcji, w niecodzienny sposób opowiadając o przeszłości i przemijaniu.

07 grudnia 2020

Książka profesora Waszyńskiego powraca

Profesor Edmund Waszyński

Autobiografia profesora Edmunda Waszyńskiego, nestora leszczyńskich ginekologów, człowieka który wyznaczał kierunki rozwoju oddziału położniczo-ginekologicznego i przyjął na świat rzeszę mieszkańców naszego miasta oraz regionu, ponownie trafia do sprzedaży. Pierwsze wydanie książki sprzedało się na pniu, ale już od 8 grudnia dostępny będzie jej dodruk.

02 grudnia 2020

16 niezwykłych rodzin i ich historie

Jedna z kart wystawy z archiwalnymi zdjęciami

Na stronie internetowej Archiwum Państwowego w Lesznie jest już dostępny katalog do wystawy "Niezwykłe historie zwykłych ludzi. Archiwa Rodzinne Niepodległej". To historia 16 rodzin z Leszna i regionu.

01 grudnia 2020

Biblioteka znów otwarta

Regały z książkami

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie od dnia 30 listopada br. znów może udostępniać swoje zbiory.

27 listopada 2020

O stypendia artystyczne do końca roku

grafika przedstawiająca farby, kredki, papier

Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta Leszna informuje, że termin składania wniosków o stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Leszna na rok 2021 został wydłużony do 31 grudnia 2020r.

0 Koszyk