Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności kultura

31 sierpnia 2021

Sekcje MOK zapraszają

Sekcje MOK zapraszają

Lubisz śpiewać? tańczyć? rysować, a może chcesz rozwijać się w innych dziedzinach? Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie ogłasza nabór do sekcji na sezon 2021/2022! Oferta jest bardzo bogata i skierowana do osób w różnym wieku.

30 sierpnia 2021

Komunikat

Budynek Teatru Miejskiego w Lesznie

W dniu 24.08.2021 r. zakończyła pracę powołana przez Prezydenta Miasta Leszna komisja konkursowa, która zajmowała się wyborem kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Miejskiego w Lesznie.

25 sierpnia 2021

Festiwal Leszno Barok Plus

Festiwal Leszno Barok Plus

Tegoroczna, siódma odsłona Leszno Barok Plus Festiwal, która odbędzie się już w najbliższy weekend, będzie skromniejsza od edycji wcześniejszych. Ale zagra!

24 sierpnia 2021

Bez rozstrzygnięcia

Fasada Teatru Miejskiego w Lesznie

Informujemy, że w dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie komisji konkursowej w sprawie wyboru kandydata do objęcia stanowiska dyrektora Teatru Miejskiego w Lesznie.

19 sierpnia 2021

Leszczyńska biblioteka (wideo)

Szklana fasada nowej części nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie

Co wyróżnia leszczyńską bibliotekę spośród innych? Jaka będzie jej nowa siedziba? Na jakim etapie są prace związane z budową przy Pl. dr Jana Metziga? Mamy informacje z pierwszej ręki.

16 sierpnia 2021

Spacer po Lesznie z Janem Jonstonem

Spacer po Lesznie z Janem Jonstonem

Zadanie „Miejski zwierzyniec. Spacer po Lesznie z Janem Jonstonem” jest propozycją poznania dziejów Leszna, jego architektury i wybitnego jego mieszkańca - naukowca Jana Jonstona (603-1675). To wspólna zabawa, w której przeplata się przeszłość z współczesnością.

26 lipca 2021

Pokaż się artysto!

Pędzel na kolorowej kartce

Sekcja Leszczyńskich Plastyków oraz Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie otwierają w sierpniu 2021 roku Piekarnię Sztuki dla twórców z Leszna. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 lipca br.

21 lipca 2021

„Peregrinus” w Lesznie (zdjęcia)

„Peregrinus” w Lesznie (zdjęcia)

Sporym zainteresowaniem cieszył niedzielny spektakl na Rynku. Na zaproszenie Teatru Miejskiego w Lesznie w centrum miasta wystąpił Teatr KTO z Krakowa. Artyści zaprezentowali sztukę, graną z powodzeniem na całym świecie.

16 lipca 2021

„Leszczyńskie wakacje” - wystawa on-line

„Leszczyńskie wakacje” - wystawa on-line

Zapraszamy do obejrzenia wystawy online, która poświęcona jest spędzaniu wakacji i wolnego czasu przez mieszkańców Leszna. Obejmuje okres od początku XX w. po koniec lat 60. Na wystawie zgromadzono liczne zdjęcia przekazane przez mieszkańców, które pokazują jak spędzano czas wolny.

0 Koszyk