Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności kultura

18 listopada 2019

A na finał zespół PECTUS

A na finał zespół PECTUS

W miniony weekend odbyła się XI edycja Konkursu Talentów „Rozwiń skrzydła”. Sceną w MOK-u zawładnęli m.in. wokaliści, akrobaci, mistrzowie jazdy na BMX, czy cyrkowcy. W niedzielę poznaliśmy laureatów konkursu, a po ich ogłoszeniu bawiliśmy się na koncercie zespołu PECTUS. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

13 listopada 2019

Zapraszamy na Kolędy z zespołem ENEJ

zespół Enej

W niedzielę, 8 grudnia o godz. 19 w hali Trapez w Lesznie zaśpiewa zespół Enej. To będzie koncert „Kolędy pod wspólnym niebem”.

22 października 2019

Koncert "Przytul się i pomóż" (zdjęcia)

Koncert

Czwartek, 17.10 był dla Fundacji Jesienny Uśmiech magicznym, niepowtarzalnym dniem. Koncert "Przytul się i pomóż", do którego przygotowywaliśmy się od kilku miesięcy przyciągnął do Miejskiego Ośrodku Kultury komplet publiczności.

17 października 2019

Zapraszamy do MOK-u

Zapraszamy do MOK-u

Koniec imprez plenerowych wcale nie oznacza przestoju w miejskiej kulturze. Propozycji jest wiele. Warto z nich skorzystać

11 października 2019

O Leszczyńskim Festiwalu Muzycznym i jego patronie

O Leszczyńskim Festiwalu Muzycznym i jego patronie

Leszczyński Festiwal Muzyczny imienia Romana Maciejewskiego ma już długą historię – w tym roku odbędzie się po raz dwudziesty pierwszy. Od początku patronuje mu kompozytor rodzinnie związany z Lesznem, gdzie mieszkali jego rodzice i bracia, gdzie chodził do szkoły podstawowej i gdzie rozpoczął naukę w gimnazjum.

08 października 2019

„Powstanie” na rynku

„Powstanie” na rynku

Do 30 października na leszczyńskim rynku można oglądać wystawę plenerową będącą pokłosiem społecznej akcji „Powstanie”.

04 października 2019

MBWA ma sporo ciekawych propozycji. Zapraszamy!

MBWA ma sporo ciekawych propozycji. Zapraszamy!

W jesienne dni warto skorzystać z propozycji miejskich placówek kulturalnych. Sporo ma ich m.in. Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych. Od 10 października w galerii przy ul. Leszczyńskich będzie można oglądać wystawę pt. „Miejsca zarezerwowane” Małgorzaty Gołębiewicz.

24 września 2019

Za nami kolejny Festiwal Miasto Grochowiaka

Za nami kolejny Festiwal  Miasto Grochowiaka

Weekend upłynął pod znakiem kolejnej edycji Festiwalu Miasto Grochowiaka. Była to już piąta edycja tej imprezy. W sobotę (21 IX) w sali kinowej Teatru Miejskiego w Lesznie zagościł teatr wyobraźni. Zaprezentowano słuchowisko pt. „Kaprysy Łazarza” w reżyserii Janusza Zaorskiego, na podstawie tekstu Stanisława Grochowiaka.

11 września 2019

Leszczyński Uliczny Festiwal Artystyczny- dzień czwarty

Leszczyński Uliczny Festiwal Artystyczny- dzień czwarty

Niespodzianki pogodowe, teatrzyk, rękodzieło, warsztaty teatralne, koncerty w industrialnej przestrzeni, pokaz multimedialny i fireshow

0 Koszyk