Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności kultura

22 stycznia 2020

Lata 20, lata 30... (zdjęcia)

artyści, którzy wystąpili podczas koncertu

Piątkowe obchody uroczystości związanych z 100. rocznicą powrotu Leszna do macierzy zakończył koncert w hali Trapez, pod tytułem „Lata 20, lata 30, tak to wszystko się zaczęło”. Przygotowany został przez Miejski Ośrodek Kultury i poprowadzony przez dyrektora Macieja Mizgalskiego.

22 stycznia 2020

Niech żyje polskie Leszno (zdjęcia)

młodzież podczas uroczystości pod pomnikiem

Ratusz jest w remoncie, Rynek to teraz plac budowy, dlatego patriotyczne spotkanie mieszkańców Leszna w rocznicę 100-lecia powrotu miasta do macierzy odbyło się przed Pomnikiem Żołnierzy Garnizonu Leszczyńskiego, przy ulicy 17 stycznia, nazwanej tak dla upamiętnienia wydarzeń z 1920 roku.

24 grudnia 2019

Wielkopolanie śpiewają Niepodległej

Plakat wydarzenia

27 grudnia 2019 roku o godz. 19:00 na dziedzińcu Urzędu Miasta w Poznaniu, dla upamiętnienia wielkiego powstańczego zwycięstwa, a także zintegrowania mieszkańców Poznania i Wielkopolski we wspólnym działaniu, odbędzie się koncert plenerowy z elementami widowiska pt. "Wielkopolanie śpiewają Niepodległej”, w którym wystąpią znakomici artyści – gwiazdy polskiej sceny. Program muzyczny widowiska nawiąże do śpiewanek powstańczych związanych z Powstaniem Wielkopolskim, choć wykroczy poza sam akt wspólnego śpiewania. Na scenie pojawią się m.in.: Justyna Szafran, Natalia Świerczyńska, zespół Audiofeels, Krzysztof Kiliański, Halina Frąckowiak, Mateusz Ziółko, Grzegorz Wilk, zespół Luxtorpeda, Rafał Brzozowski, zespół Good Staff, Marek Piekarczyk, Nicola Fiedor i Jacek Kowalski.

20 grudnia 2019

W sylwestra „Szalone nożyczki”, a potem...

Zbigniew Rybka, Dyrektor Teatru Miejskiego w Lesznie

O tym, jakie nowości będą czekać na widzów, rozmawiamy ze Zbigniewem Rybką, dyrektorem Teatru Miejskiego w Lesznie.

16 grudnia 2019

Miejski konkurs plastyczny „ Nasze bezpieczeństwo – bezpieczny leszczyniak”

Miejski konkurs plastyczny „ Nasze bezpieczeństwo – bezpieczny leszczyniak”

10 grudnia w leszczyńskim Ratuszu został rozstrzygnięty miejski konkurs plastyczny „ Nasze bezpieczeństwo – bezpieczny leszczyniak”. Aż 1000 prac otrzymali organizatorzy konkursu miejskiego "Nasze bezpieczeństwo". Do etapu miejskiego wpłynęło 60 prac, a spośród nich kilka nagrodzono.

11 grudnia 2019

Nagroda Główna WTK dla Leszczyńskiego Towarzystwa Kulturalnego

Nagroda Główna WTK dla Leszczyńskiego Towarzystwa Kulturalnego

W ubiegłym tygodniu, podczas Dni Wielkopolski odbywających się jak co roku w dniach 3-5 grudnia na pamiątkę Sejmu Dzielnicowego w roku 1918 obradującego w Poznaniu, Leszczyńskie Towarzystwo Kulturalne – na wniosek Prezydenta Miasta Leszna – otrzymało honorową Nagrodę Główną Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego. Jest ona przyznawana od roku 1970 za zasługi dla wielkopolskiej kultury, ma charakter honorowy. Statuetkę Wielkopolskiego Pegaza odebrał prezes LTK, Marek Wróbel, podczas uroczystości w historycznej sali Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Statuetkę wręczyli dr Włodzimierz Łęcki, przewodniczący kapituły oraz prof. dr hab. Jerzy Babiak, prezes WTK. W uroczystości brał udział dr Piotr Jóźwiak, z-ca prezydenta Leszna.

21 listopada 2019

Stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Leszna na rok 2020 r.

Stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Leszna na rok 2020 r.

Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta Leszna przypomina, że do 30 listopada 2019 r. można składać wnioski o przyznanie stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Leszna na rok 2020 r.

18 listopada 2019

A na finał zespół PECTUS

A na finał zespół PECTUS

W miniony weekend odbyła się XI edycja Konkursu Talentów „Rozwiń skrzydła”. Sceną w MOK-u zawładnęli m.in. wokaliści, akrobaci, mistrzowie jazdy na BMX, czy cyrkowcy. W niedzielę poznaliśmy laureatów konkursu, a po ich ogłoszeniu bawiliśmy się na koncercie zespołu PECTUS. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

13 listopada 2019

Zapraszamy na Kolędy z zespołem ENEJ

zespół Enej

W niedzielę, 8 grudnia o godz. 19 w hali Trapez w Lesznie zaśpiewa zespół Enej. To będzie koncert „Kolędy pod wspólnym niebem”.

0 Koszyk