Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności gospodarka

17 lutego 2021

Prezydent spotkał się z przedsiębiorcami

grafika ze zdjęciem Ratusza

W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, nie odbyła się tradycyjna, noworoczna gala dla leszczyńskich przedsiębiorców. Prezydent Łukasz Borowiak zaprosił właścicieli firm i instytucji współpracujących z samorządem na spotkanie on-line, które odbyło się we wtorek.

09 lutego 2021

Prezydent zaprasza przedsiębiorców na spotkanie

Prezydent zaprasza przedsiębiorców na spotkanie

Spotkanie środowiska gospodarczego w nowym roku to już tradycja. Tym razem Prezydent Miasta Leszna, Łukasz Borowiak zaprasza przedsiębiorców na spotkanie online 16 lutego o godz. 12.00.

10 czerwca 2020

Atrakcyjnie położone działki pod zabudowę usługową na sprzedaż!

Atrakcyjnie położone działki pod zabudowę usługową na sprzedaż!

Miasto Leszno ogłosiło przetarg na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Henrykowskiej (przy dawnej żwirowni w Zaborowie).

27 maja 2020

Interwencja u premiera

pióro na zapisanej kartce papieru

Prezydent Łukasz Borowiak wysłał wczoraj, 26 maja, pismo do Premiera Mateusza Morawieckiego, w którym informuje o planowanych zwolnieniach pracowników w dwóch leszczyńskich firmach. Kopię listu otrzyma także Minister Rodziny, Pracy i Pomocy Społecznej Marlena Maląg Prezydent Leszna liczy, że władze państwa zainteresują się tą niepokojącą sytuacją.

15 maja 2020

Sprawę firmy Leithauser trzeba wyjaśnić

Wejcie do Urzędu Miasta Leszna przy ul. Karasia 15

Po doniesieniach medialnych o problemach pracowników firmy Leithauser Polska, Prezydent Łukasz Borowiak natychmiast próbował interweniować w tej sprawie. Niestety nie udało nam się skontaktować z Dyrekcją spółki. Dziś Prezydent Miasta Leszna wysłał pismo do Dyrektora Leithauser Polska z prośbą o spotkanie i rozmowę.

15 maja 2020

Jest kolejny nabór wniosków

Jest kolejny nabór wniosków

Od 15 do 28 maja Powiatowy Urząd Pracy w Lesznie będzie ponownie przyjmował wnioski o udzielenie dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych do tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego samozatrudnionym.

29 kwietnia 2020

Telefoniczny dyżur w urzędzie pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Lesznie

W dniach 4, 5 i 6 maja pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Lesznie będą pełnili dyżur telefoniczny w godzinach 15:00 – 17:00 pod numerami telefonów 65 529 94 33, 65 529 50 67, 65 520 20 58.

28 kwietnia 2020

Kto pomaga lokalnym przedsiębiorcom w czasie epidemii koronawirusa?

Granatowo-niebieska grafika

Przedstawiamy Państwu informacje o wsparciu dla przedsiębiorców w Lesznie w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19.

24 kwietnia 2020

Leszczyńska Strefa Biznesu

Leszczyńska Strefa Biznesu

W raporcie z działań w czasie epidemii wirusa COVID19 mówiliśmy o dziale "Leszczyńskie B2B". Otrzymał on nazwę "Leszczyńska Strefa Biznesu". Zachęcamy przedsiębiorców do wzajemnej pomocy i dajemy im na to przestrzeń.

0 Koszyk