Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

10 kwietnia 2020

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy także dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

Wózek inwalidzki

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy z powodu zamknięcia placówki szkolno-wychowawczej w związku z koronawirusem przysługuje także rodzicom dzieci niepełnosprawnych. Od 9 marca do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło ponad 235 tysięcy wniosków o dodatkowy zasiłek opiekuńczy od wszystkich opiekunów.

09 kwietnia 2020

Ograniczenia dłużej

Ograniczenia dłużej

Co najmniej do 19 kwietnia potrwają obowiązujące obostrzenia i zasady bezpieczeństwa wprowadzone przez polski rząd w związku z epidemią koronawirusa.

09 kwietnia 2020

Dłuższy czas na złożenie PIT

Laptop i kalkulator

Czas na złożenie zeznania podatkowego PIT – zgodnie z przepisami - mija z końcem kwietnia. W tym roku, ze względu na szczególną sytuację, podatnicy otrzymają dodatkowy miesiąc na rozliczenie się z fiskusem. Złożenie PIT i zapłata podatku do 31 maja nie będzie się wiązała z sankcjami ze strony administracji skarbowej.

08 kwietnia 2020

Pomoc dla przedsiębiorców, ludzi kultury, klubów sportowych

Pomoc dla przedsiębiorców, ludzi kultury, klubów sportowych

Prezydent Łukasz Borowiak i jego zastępca Piotr Jóźwiak przedstawili pakiet pomocowy skierowany do mieszkańców Leszna dotkniętych epidemią koronawirusa. Program wsparcia skierowany jest przede wszystkim do przedsiębiorców, ale też ludzi kultury i klubów sportowych. Na jaką pomoc mogę liczyć leszczyńskie firmy? Prowadzący działalność w lokalach komunalnych mogą skorzystać z 80-procentowej ulgi za wynajem za jeden miesiąc - kwiecień lub maj.

07 kwietnia 2020

Maseczki dla Leszczynian

Twarz kobiety zasłonięta maseczką ochronną

Coraz częściej do Urzędu Miasta Leszna i Prezydenta Łukasza Borowiaka trafiają pytania o to, czy Mieszkańcy Leszna zostaną wyposażeni w maseczki ochronne. Takie działania podjęły niektóre mniejsze gminy sąsiadujące z Lesznem.

07 kwietnia 2020

Jak postępować z odpadami w czasie epidemii?

Jak postępować z odpadami w czasie epidemii?

Wytyczne Ministra Klimatu i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19 (w czasie trwania pandemii/epidemii)

07 kwietnia 2020

Przed Urzędem stanęła urna

Przed Urzędem stanęła urna

Z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa zmieniają się zasady obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta Leszna. Od wtorku 07.04 wszelkie wnioski trzeba składać za pośrednictwem urny ustawionej przed wejściem do Urzędu przy ulicy Kazimierza Karasia 15.

06 kwietnia 2020

Cmentarz zamknięty

Dom pogrzebowy na cmentarzu komunalnym w Lesznie

Zarządzeniem Prezydenta Miasta Leszna cmentarz komunalny przy ul. Osieckiej będzie zamknięty od 7 kwietnia 2020r. do odwołania.

06 kwietnia 2020

Skrócony czas pracy Urzędu

Skrócony czas pracy Urzędu

Zarządzeniem Prezydenta Miasta Leszna nr K/169/2020 z dnia 6.04.2020 w okresie od 7 do 10 kwietnia czas pracy Urzędu Miasta Leszna zostaje skrócony.

0 Koszyk