Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

20 czerwca 2018

Rozstrzygnięto konkurs "Droga Odpadów"

Rozstrzygnięto konkurs

Uczennica ZSR- B z kl. II Technikum Weterynarii - Patrycja Szeszuła zdobyła I miejsce i została laureatką organizowanego przez Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego konkursu pod nazwą "Droga Odpadów".

20 czerwca 2018

Bolek pod stałą opieką

Bolek pod stałą opieką

W dniu dzisiejszym wykonany został przegląd gwarancyjny wiązań elastycznych w koronie drzewa „Bolek”.

20 czerwca 2018

Duże pieniądze dla miasta

Duże pieniądze dla miasta

Na ulice: Słowiańską i Osiecką Ubiegły tydzień przyniósł bardzo dobre informacje - miasto otrzymało dofinansowanie na przebudowę ulicy Słowiańskiej i Osieckiej. Na ulicy Słowiańskiej powstanie oczekiwana od lat ścieżka rowerowa.

20 czerwca 2018

Rusza rządowy program „Dobry start”

Rusza rządowy program „Dobry start”

300 złotych dla każdego ucznia Od 1 lipca można składać wnioski o 300 złotych na szkolną wyprawkę dla ucznia. Przysługuje ona każdemu młodemu człowiekowi, który uczy się w szkole podstawowej, gimnazjum, szkole ponadpodstawowej i ponadgimnazjalnej. Będzie wypłacane do 20. roku życia, w przypadku uczniów niepełnosprawnych do 24.

19 czerwca 2018

Leszczyńska Rada Seniorów ma swoje logo

Leszczyńska Rada Seniorów ma swoje logo

Dziś w gabinecie prezydenta Łukasza Borowiaka nastąpiło wręczenie nagród w związku z rozstrzygnięciem konkursu na logo Leszczyńskiej Rady Seniorów. Przypomnijmy, konkurs zainicjował i objął swoim patronatem Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było ukończenie 60 roku życia. Zwycięzcą konkursu została Pani Helena Nowakowska. Przyznano również dwa wyróżnienia – dla Pana Józefa Złotkowskiego oraz dla Pani Barbary Matysiak.

19 czerwca 2018

Program Leczenia Niepłodności

Program Leczenia Niepłodności

Urząd Miasta Leszna informuje o możliwości skorzystania z programu polityki zdrowotnej pn. „Program Leczenia Niepłodności wśród mieszkańców Miasta Leszna”. Z Programu mogą skorzystać pary w wieku 20 - 43 lat, pozostające w związku małżeńskim lub partnerskim, wcześniej niediagnozowane w kierunku niepłodności, które podejrzewają u siebie problem z zajściem w ciążę.

18 czerwca 2018

Posłuchaj hejnału Leszna

Posłuchaj hejnału Leszna

Nie każdy wie, że nasze miasto posiada własny hejnał. Jest to kompozycja autorstwa Czesława Orsztynowicza, która powstała w 1947 roku. Zapis nutowy został ofiarowany miastu z okazji inauguracji obchodów rocznicy 400-lecia nadania praw miejskich.

18 czerwca 2018

Ekonomik z boiskiem (zdjęcia)

Ekonomik z boiskiem (zdjęcia)

Dziś, 18 czerwca, oficjalnie otwarto wielofunkcyjne boisko sportowe przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Lesznie. Inwestycja została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017.

18 czerwca 2018

Przejazd kolejowy w ul. 1 Maja nadal otwarty

przejazd kolejowy na ul. 1 Maja nadal otwarty

Firma Astaldi, wykonawca modernizacji linii kolejowej E 59 na odcinku Wrocław - Poznań, poinformowała o kolejnej zmianie terminu zamknięcia przejazdu kolejowego w ul. 1 Maja. Planowane na dziś zamknięcie zostało odwołane.

0 Koszyk