Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

17 stycznia 2020

Uroczysta sesja Rady Miejskiej Leszna - na żywo

Uroczysta sesja Rady Miejskiej Leszna - na żywo

Na godz. 12.00 zaplanowano rozpoczęcie XX uroczystej sesji Rady Miejskiej Leszna z okazji 100-lecia powrotu Leszna do Macierzy. Obrady są oczywiście otwarte dla mieszkańców, a wszystkich, którzy nie mogą w nich uczestniczyć osobiście, zachęcamy do oglądania transmisji na żywo.

17 stycznia 2020

Leszno na milionach znaczków

Okolicznościowa koperta ze znaczkiem Leszna i specjalnym stemplem

Na dzisiejszej uroczystej sesji Rady Miejskiej Leszna zostanie zaprezentowany znaczek pocztowy z serii "Miasta polskie", a na nim wizerunek Leszna. Powodem jest oczywiście 100. rocznica powrotu miasta w granice Rzeczpospolitej.

16 stycznia 2020

Książeczka dla młodzieży na 100-lecie powrotu Leszna do Polski

Książeczka dla młodzieży na 100-lecie powrotu Leszna do Polski

Dlaczego Leszno obchodzi 100-lecie wolności w 2020 r., podczas gdy cała Polska obchodziła rocznicę w 2018 r.? Jaka była historia powrotu Leszna do Macierzy? Specjalnie dla uczniów starszych klas szkół podstawowych, Miasto Leszno wydało publikację, w której młodzież znajdzie odpowiedzi na te pytania.

15 stycznia 2020

Świętujmy razem 100 lat niepodległości Leszna

Świętujmy razem 100 lat niepodległości Leszna

Rozmowa z wiceprezydentem Piotrem Jóźwiakiem. - Zaczynamy w Lesznie wielkie świętowanie z okazji 100-lecia powrotu miasta do macierzy. To będą ważne dni dla wszystkich mieszkańców.

15 stycznia 2020

My, leszczynianie mamy prawo być dumni

Archiwalne zdjęcia w gabinecie prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka. Dla przedszkolaków to lekcja historii ich miasta

Rocznicę wydarzeń z 17 stycznia 1920 roku zaczęto hucznie obchodzić w Lesznie pięć lat temu. Od tego czasu ten dzień stał się świętem miasta. Najważniejszym w ciągu roku.

15 stycznia 2020

Jak Leszno wróciło do Macierzy

Przejęcie miasta przez polskie władze i polskie wojsko 18 stycznia 1920 r.

17 stycznia 1920 Leszno odzyskało niepodległość. Po 127 latach zaborów, I wojny światowej i Powstaniu Wielkopolskim wróciło do granic wolnej Polski.

14 stycznia 2020

Biało-czerwone serca już w rękach leszczynian (zdjęcia)

Biało-czerwone serca już w rękach leszczynian (zdjęcia)

Kilka tygodni temu Stowarzyszenie "Wygraj siebie" przekazało Prezydentowi Miasta Leszna 100 serc uszytych na 100-lecie powrotu Leszna do macierzy. Dziś pierwsza część serc-poduszek trafiła do rąk leszczynian.

14 stycznia 2020

Ferie w mieście

Ferie w mieście

Szkoły oraz miejskiej instytucje sportowe i kulturalne przygotowały ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży na ferie. Zimowa przerwa w nauce dla uczniów województwa wielkopolskiego potrwa od 27 stycznia do 9 lutego 2020 roku. Warto więc już teraz pomyśleć, jak atrakcyjnie spędzić ten czas.

13 stycznia 2020

Świętujmy wspólnie 100-lecie polskiego Leszna

Świętujmy wspólnie 100-lecie polskiego Leszna

Prezydent Miasta Leszna i Przewodniczący Rady Miejskiej Leszna zapraszają na obchody 100. rocznicy powrotu Leszna do Macierzy. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Wojewoda Wielkopolski i Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Udział w uroczystościach 17 stycznia zapowiedzieli m.in. Ministrowie Andrzej Dera, Marlena Maląg, Jan Dziedziczak i Jarosław Selin, Generał Jarosław Mika, Biskup Damian Bryl. Podczas tych ważnych dla Leszna i jego Mieszkańców uroczystości będą też z nami przedstawiciele naszych partnerów z Czech i Węgier.

0 Koszyk