Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności NGO 11 sierpnia 2017

Weekend z NGO

Zdjęcie, Weekend z NGO

Długi sierpniowy weekend przed nami. Wprawdzie pogoda nas nie rozpieszcza, ale z atrakcjami przygotowanymi przez leszczyńskie NGO nie będzie nudno!

PIĄTEK

Już dzisiejszego popołudnia Fundacja Centrum Aktywności Twórczej zaprasza w imieniu animatorów, uczestników wymiany polsko-litewsko-gruzińskiej: „Latający animatorzy lokalnych przestrzeni” w godzinach 16.00 - 18.00 na bezpłatne animacje na placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 7:) - będzie kolorowo, wesoło, międzynarodowo. Wydarzenie organizowane jest przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im St. Grochowiaka w Lesznie oraz Stowarzyszeniem Echo.

Także dzisiaj, jeśli pozwoli na to pogoda, na basenie miejskim odbędzie się Aqua Zumba - to zajęcia fitnessowe w wodzie, doskonale wpływające na poprawę kondycji fizycznej, ujędrnienie ciała, rzeźbę sylwetki oraz poprawę samopoczucia, odciążające stawy i kręgosłup. Podczas zajęć w wodzie spalanych jest więcej kalorii, aniżeli w trakcie tradycyjnej formy fitnessu! Kilka czynników ma na to wpływ m.in.: opór wody oraz jej temperatura, która schładza organizm i zmniejsza uczucie zmęczenia.

Zajęcia będą prowadzone pod okiem licencjonowanej instruktorki Aqua Zumba - Beaty Hałat. Początek zajęć w piątek godzina 16.00, w sobotę zajęcia rozpoczną się o 15.00. Organizatorem jest MOSiR Leszno

Piątkowy wieczór to czas dla miłośników muzyki. W miejskim Ośrodku Kultury dziś gratka dla fanów Kuby Badacha. Fundacja Edukacyjna Pro Musica ramach XIII Międzynarodowych Leszczyńskich Warsztatów Jazzowych organizuje wyjątkowy koncert, który zadowoli największych fanów jazzu. To wydarzenie nie może Was ominąć, 11.08.2017 godzina 20:00.

SOBOTA

Sobotni poranek to tradycyjnie już Parkrun. Fundacja Życie Cudem Jest organizuje pięciokilometrowy bieg, którego start mieści się na Polanie Trzech Dębów. Początek biegu z pomiarem czasu o godzinie 9.00. Nieważne jest tempo, ważne żeby aktywnie rozpocząć weekend! Udział w biegu jest bezpłatny ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. Rejestracja w Parkrun jest jednorazowa, tzn. po jej dokonaniu można wziąć udział w dowolnej liczbie biegów w dowolnej lokalizacji Parkrun w Polsce lub na świecie.

 

O godzinie 15.00 początek Międzynarodowej Gry Miejskiej w języku angielskim. Przygotowuje ją Fundacja Centrum Aktywności Twórczej w związku z Międzynarodowym Dniem Młodzieży. Poczuj się jak Sherlock Holmes rozwiązując zagadkę kryminalną i świetnie się baw! Trasa kończy się w II Liceum Ogólnokształcącym gdzie na uczestników czeka szereg atrakcji organizowanych przez wolontariuszy zagranicznych. Wieczorem dodatkowa atrakcja – koncert zespołu Zaślepieni- początek o godzinie 20.00.

 

Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Unia Leszno zaprasza na mecz! Drużyna kibiców KSUL stworzyła własną drużynę składającą się z fanatyków Unii Leszno i zgłosiła ją do rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu OZPN. Mecz I rundy PP pomiędzy KS UNIA 1938 a Dąb Boguszyn odbędzie się już w sobotę 12 sierpnia o godzinie 17:00 na Stadionie im. Alfreda Smoczyka. Wstęp jest darmowy. Gorąco zapraszamy do przyjścia na mecz, a drużynie kibiców życzymy powodzenia!

O godzinie 20.00 Fundacja Edukacyjna Pro Musica zaprasza na koncert finałowy uczestników XIII Międzynarodowych Leszczyńskich Warsztatów Jazzowych.

 

NIEDZIELA

Muzeum Okręgowe w Lesznie zaprasza na Letnie Spacery Historyczne. Temat niedzielnego spaceru to "Pamiątki po braciach czeskich". Spacer rozpocznie się o godzinie 16:00 pokazem eksponatów w budynku Muzeum przy ul. Narutowicza. Następnie śladem budynków związanych z Kościołem braci czeskich. Spacer poprowadzi Kamila Szymańska.

Mamy nadzieję, że weekend spędzicie fantastycznie!

 

Opublikował: Aleksandra Michalska kontakt: amichalska@leszno.pl ostatnia zmiana: 2017-08-16 09:16:40
0 Koszyk