Graficzny nagłówek podstrony

Opracowanie Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla miasta Leszna

Szanowni Państwo,

 

Informuję o przystąpieniu do opracowania Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla miasta Leszna.

Wdrożenie założeń Planu poprawi bezpieczeństwo miasta oraz przygotuje mieszkańców na występujące coraz częściej groźne zjawiska meteorologiczne i hydrologiczne, będące skutkiem zmian klimatu.

W ramach Planu będą realizowane zadania organizacyjne i inwestycyjne w zakresie min. infrastruktury komunalnej, terenów zieleni, zagospodarowania przestrzeni miasta.

Planowane działania pozytywnie wpłyną na komfort życia w mieście i ograniczenie ryzyka, które płynie ze skutków postępujących zmian klimatycznych.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje i instytucje do czynnego uczestnictwa w procesie tworzenia i realizacji Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu dla miasta Leszna.

W związku z powyższym zapraszamy Państwa na spotkanie inauguracyjne, które odbędzie się w dniu 28 czerwca 2017 roku o godzinie 11.00, w sali konferencyjnej
(na parterze) Ratusza (Rynek 1).

Jednocześnie prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety (ankieta jest dostępna na stronie http://www.konsultacje.leszno.pl/ ) oraz przygotowanie propozycji działań inwestycyjnych i organizacyjnych związanych z adaptacją do zmian klimatu, które Państwa organizacja/jednostka realizuje lub zamierza realizować w najbliższych latach tj. do 2030 r.

 

Prezydent Miasta Leszna
Łukasz Borowiak

Opublikował: Michał Żyski kontakt: mzyski@leszno.pl ostatnia zmiana: 2017-08-03 10:21:15
0 Koszyk