pl gb de fr

Poniedziałek, 30 Listopada 2015, Imieniny obchodzą:

nk

START / Bezpieczeństwo i porządek / Najlepsze prace plastyczne o straży pożarnej wybrane

Najlepsze prace plastyczne o straży pożarnej wybrane

Wczoraj, 14 kwietnia, w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie, odbyło się podsumowanie eliminacji na szczeblu Miasta Leszna XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży, przebiegającego pod hasłem „Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą”.

Miejskie zmagania zorganizowały Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Leszna oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie.

Konkurs promuje wiedzę na temat działalności straży pożarnej, uczestniczącej w usuwaniu skutków wypadków, pożarów, nieszczęśliwych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych. Popularyzuje zasady bezpiecznego zachowania oraz właściwego postępowania w przypadku wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń. Biorące w nim udział dzieci i młodzież poszerzają swoją wiedzę o szeroko rozumianym bezpieczeństwie, o trudnej i bardzo potrzebnej pracy strażaka. Konkurs ma uzmysłowić, że w dzisiejszych czasach strażak nie tylko gasi pożary, ale także ratuje ludzi poszkodowanych w wypadkach drogowych, podczas klęsk żywiołowych, usuwa skutki katastrof chemicznych i ekologicznych.

W konkursie wzięli udział uczniowie 8 szkół podstawowych (nr 2, nr 3, nr 4, nr 7, nr 9, nr 10, nr 12, nr 13), 3 gimnazjów (nr 4, nr 8, nr 8, nr 9) oraz Zespołu Szkół Specjalnych. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody i okolicznościowe dyplomy. Mieli także okazję zwiedzić jednostkę straży pożarnej, zobaczyć pojazdy i sprzęt używany przez strażaków.

Zwycięskie prace będą dalej rywalizowały w eliminacjach wojewódzkich. Finał na szczeblu ogólnopolskim zaplanowano na połowę czerwca br.

 

Leszno. Rozwiń skrzydła / Leszno. Spread your wings

udostępnij na FB
Komentarze: 4

Najpiękniejsze to z I miejsca :) kaśka - 2012-01-20 16:53:50

żal do bani to za ta że jest dziwne Jarek - 2012-02-20 16:00:04

Ładne te prace Alicja - 2013-11-16 11:28:53

Te praca są śliczne i sama niektóre z nich narysuje :D Emilia - 2014-11-21 18:16:23

dodaj komentarz

Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
Komentarz pojawi sie po zaakceptowaniu przez moderatora
*Odśwież* swoją przeglądarkę by dokonać zmiany kodu przed użyciem przycisku "Dodaj komentarz".
Zachowaj w pamięci treść jeżeli pomyliłeś kod.

opublikował: Jerzy Śliwa kontakt: jsliwa@leszno.pl ostatnia zmiana: 2011-04-15 12:09:38

Regulamin komentowania w serwisie www.leszno.pl

  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenia do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe, są niezgodne z zasadami współżycia społecznego lub promują własne strony internetowe, produkty itp.
  • Redakcja portalu prosi o unikanie pisania komentarzy w całości WIELKIMI LITERAMI.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do ostatecznego słowa w interpretacji tego regulaminu