Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności NGO 14 lipca 2017

Letni weekend z NGO

Zdjęcie, Letni weekend z NGO

Wakacje w pełni, większość osób wypoczywa i korzysta z uroków lata. Dla tych, którzy weekend spędzają w mieście mamy kilka propozycji.

PIĄTEK

W piątkowe popołudnie Miasto Leszno oraz Restauracje: Pocztówka z wakacji i Zielona Antresola zapraszają na kolejne Kino ze smakiem. Od godziny 16.00 fragment ulicy Zielonej zamieni się w restaurację na świeżym powietrzu. Goście będą mogli  spróbować specjałów kuchni francuskiej i skosztować wybornych francuskich win. Wytworne trunki z Francji serwował będzie doświadczony sommelier wprowadzając jednocześnie w tajniki świata win. Nie zabraknie też muzyki na żywo.  Francuska piosenka wykonywana przy akompaniamencie akordeonu umili czas gościom restauracji i wszystkim przybyłym na ulicę Zieloną. Około godziny 21.00 rozpocznie się   pokaz filmowy. A film będzie nie byle jaki! Bo o Prowansji, winie, francuskim stylu życia... Plenerowa restauracja będzie czynna także podczas trwania seansu filmowego.

SOBOTA

Poranek tradycyjnie spędzić można biegając w Karczmie Borowej. Bieg Parkrun startuje o 9.00. Organizuje go Fundacja „Życie Cudem Jest” - dystans to 5 km, z bezpłatnym pomiarem czasu – można biec, truchtać, iść z kijkami – najważniejsze żeby się ruszać!

W każdą trzecią sobotę miesiąca na Rynku odbywają się Rynki Staroci. Można przyjść, przespacerować się wśród klimatycznych kramów. Każdy znaleźć tam może nie tylko starocie, ale również smakołyki czy kwiaty. Początek Rynków od godziny 8.00.

Ok. godziny 10.00 Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na podsumowanie projektu „Skrzydła Miasta”. W czerwcu i lipcu odbyły się cztery warsztaty „Skrzydła Miasta” realizowane w ramach programu grantowego KPMG w Polsce, prowadzone były przez artystę Jędrzeja Stępaka. Grupa uczestnicząca w czterech warsztatach (MCP „Alternatywa" w Lesznie) wykonała formy przestrzenne z wikliny, korespondujące z własnym ciałem (skrzydła, maski, kostiumy). W sobotę odbędzie się pokaz uliczny przestrzennych form plastycznych, które powstały podczas warsztatów. Pokaz będzie nawiązywał tematycznie do przyrody - z wykorzystaniem niezwykłej energii emanującej z leszczyńskiej młodzieży uczestniczącej w projekcie. W trakcie pokazu młodzież tworząca performance z elementami muzyki będzie zapraszać do uczestnictwa zgromadzonych widzów.

 

NIEDZIELA

Niedzielny poranek rozpocząć można od zajęć jogi. Stowarzyszenie Przystań Leszno zaprasza na „Trzeci wakacyjny Poranek z jogą”. Ćwiczenia rozpoczynają się o godzinie 9.00 na Stadionie Lekkoatletycznym - uczestnictwo jest bezpłatne, natomiast akcja ma charakter charytatywny. Stowarzyszenie Przystań Leszno wspiera w tym roku Fundację Zwierzęce SOS, w związku z tym można przynosić karmę, smycze, kocyki, wszystko co może się przydać czworonogom.

W niedzielne popołudnie o godzinie 16.00 pospacerować można podczas letnich spacerów historycznych. Tematem niedzielnego spaceru będzie „Powojenna architektura  Leszna – lata 50 i 60”.  Zbiórka na placu Metziga 17 przy głównym budynku Muzeum Okręgowego. Spacer rozpocznie się prezentacją multimedialną sięgającą pierwszych realizacji architektonicznych powstałych w Lesznie po roku 1945, ukazując kolejno przemiany jakie zachodziły w tkance miejskiej do końca lat 60-tych. Następnie spacerowym krokiem pospacerować można śladem tychże budynków, zastanawiając się nad ich miejscem na tle powstałej ówcześnie architektury Polskiej. Spacer poprowadzi Anna Ciesielska.

Opublikował: Aleksandra Michalska kontakt: amichalska@leszno.pl ostatnia zmiana: 2017-07-17 07:44:59
0 Koszyk