Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 11 października 2017

Leczenie niepłodności rozpoczęte

Zdjęcie, Leczenie niepłodności rozpoczęte

We wrześniu ruszył program leczenia niepłodności finansowany przez samorząd Leszna. W pierwszym miesiącu zgłosiło się sześć par.

Badania diagnostyczne odbywają się w Poradni Ginekologiczno-Położniczej przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie. Mają na celu wykrycie przyczyn niepłodności u par, które bezskutecznie starają się o dziecko. Jego zaletą jest to, że opieką lekarską objęte są nie tylko kobiety, ale też mężczyźni.

- To nowatorski program. W gminach województwa wielkopolskiego nie ma drugiego takiego. My szukamy przyczyn niepłodności zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, dzięki temu oszczędzamy tak cenny czas - mówi Agnieszka Sochacka, asystentka prezydenta Leszna ds. polityki społecznej i rodziny.

Pary mogą liczyć na bezpłatne badania ginekologiczne i andrologiczne (te drugie dotyczą mężczyzn i obejmują m.in. badanie jakości nasienia). Ponadto wykonuje się badania hormonalne i USG - nie tylko narządów rodnych, ale też USG nadnerczy i tarczycy. W pakiecie są też badania ogólnoustrojowe, w tym morfologia krwi.

Na realizację programu leczenia niepłodności miasto przeznaczyło 100.000 zł - średnio 700 zł na parę.

- Mamy nadzieję, że skończy się to kilkoma ciążami, że pomożemy w realizacji marzeń o posiadaniu potomstwa, a tym samym przybędzie nam mieszkańców Leszna.

Program jest dedykowany parom z Leszna (nie muszą być w związku małżeńskim) w wieku od 20 do 43 lat, które przez przynajmniej 12 miesięcy bezskutecznie starają się o ciążę. Musi być wola obu stron, bo badaniom podaje się zarówno kobietę, jak i mężczyznę. Ponieważ jest to dziedzina często trudna i dotycząca emocji, na każdym etapie leczenia zapewnione jest wsparcie psychologa.

Rejestracja odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. od 10 do 15 w szpitalnej Poradni Ginekologiczno-Położniczej pod nr tel. 65 5253 163 lub 65 5253 177. Autor: kin

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2017-10-11 08:05:15
0 Koszyk