Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności NGO 14 czerwca 2017

Czerwcowy Leszczyński Informator Pozarządowy

Zdjęcie, Czerwcowy Leszczyński Informator Pozarządowy

Czerwcowy Leszczyński Informator Pozarządowy, czyli CO SŁYCHAĆ W TRZECIM SEKTORZE?

 

 

Przygotowaliśmy dla Was broszurę, w której znajdziecie m.in. relacje z minionych wydarzeń, zaproszenia i zapowiedzi nadchodzących imprez, garść praktycznych porad dotyczących finansowania działalności organizacji pozarządowej oraz wiele innych, ciekawych informacji.

                Zaczynamy od zaproszenia na spotkanie z Prezydentem, które odbędzie  się 27 czerwca o godzinie 17.00 w Sali Biblioteki Uczelnianej przy u. Opalińskich 1. Prezydent Łukasz Borowiak zaprasza przedstawicielki i przedstawicieli leszczyńskich klubów sportowych, spółdzielni socjalnych, stowarzyszeń i fundacji na otwarte spotkanie poświęcone współpracy międzysektorowej i aktywności społeczeństwa obywatelskiego.

                W dziale CO GDZIE KIEDY? znajdziecie zapowiedzi Charytatywnego Biegu #BratZaBratemStoi, zaproszenie do udziału w biciu Rekordu Polski w zumbie oraz informację o terminach marszów Nordic walking organizowanych przez Fundację Arena i Świat. Wiele ciekawych inicjatyw na nadchodzący czas przygotowują dla Was Stowarzyszenie Przystań, Echo, Wygraj Siebie i Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne „Amazonka”. Szczegóły i terminy na naszych stronach. Obserwujcie i bądźcie na bieżąco!

                WYDARZYŁO SIĘ – w tym numerze dział w większości poświęcony obchodom Dnia Dziecka i związanymi z nimi imprezami. Działo się mnóstwo i było bardzo wesoło i kolorowo.

W broszurze  także relacja z Gali Wolontariatu zorganizowanej   przez Leszczyński Bank Żywności. Uhonorowano  wolontariuszy, przedstawicieli firm, dyrektorów szkół i nauczycieli – w sumie ponad 280 osób.

Piszemy też o ciekawych inicjatywach podejmowanych przez leszczyńskie NGO. Stowarzyszenie Pozytywka zorganizowało szkolnie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, LKS Szawer pomógł w organizacji turnieju dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy, o innych, interesujących pomysłach możecie poczytać więcej w najnowszym numerze.

JEST NAS CORAZ WIĘCEJ – dział, w którym przedstawiamy nowopowstałe NGO. Zapraszamy do zapoznania się z ich profilem działalności, z ich celami i założeniami.

W numerze podsumowujemy kampanię „Wypromuj NGO”, piszemy o Inicjatywie Lokalnej – praktyczne porady jak złożyć wniosek ,a na koniec mamy prawdziwą bombę – Bombę Inicjatyw!- czyli II edycję regrantingu – mikrogranty Prezydenta Miasta Leszna.

Zapraszamy także do tworzenia Aktywnego Obywatelskiego Leszna razem z nami – już dziś rezerwujcie czas i bądźcie na Festynie Organizacji Pozarządowych 16 września 2017 – tym razem w Alei Gwiazd Żużla i obok stadionu Im. Alfreda Smoczyka.

Wspólnie budujmy Aktywne Obywatelskie Leszno – pod takim hasłem rozpoczynamy nabór wolontariuszy chętnych do udziału w przygotowaniu tej największej imprezy organizacji pozarządowych.

Życzymy przyjemnej lektury i zachęcamy do śledzenia naszych stron LeszczyńskieNGO, żeby  być cały czas na bieżąco.

Opublikował: Aleksandra Michalska kontakt: amichalska@leszno.pl ostatnia zmiana: 2017-06-14 16:16:19
0 Koszyk