Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności NGO 13 września 2017

Bezglutenowo na festynie organizacji pozarządowych

Zdjęcie, Bezglutenowo na festynie organizacji pozarządowych

Sporo bezglutenowych niespodzianek i upominków przygotowała Bezglutenowa Mama na festyn organizacji pozarządowych w Lesznie. Będą konsultacje dietetyczne, porady, liczne degustacje, mini warsztaty bezglutenowe i prezenty. A na prawie 180 innych stoiskach czeka moc atrakcji.

Bezglutenowe niespodzianki dla dzieci i dorosłych

Festyn organizacji pozarządowych w Lesznie to już cykliczna impreza. To swego rodzaj wielkie święto wolontariuszy, organizacji i instytucji, działających w trzecim sektorze. W tym roku festyn odbędzie się przy stadionie żużlowym przy ul. 17 Stycznia. Przy jednym ze stoisk będzie na Was czekać Bezglutenowa Mama. I tutaj bomba: na stoisku firma urządzi mini warsztaty pieczenia bezglutenowych pierniczków dla dzieci na diecie. Czyli zabawa w lepienie i pieczenie.

Na stoisku Bezglutenowej Mamy będą m. in. degustacje najlepszych ciastek bezglutenowych firmy Glutenex, a także świeżych wypieków z bezglutenowej piekarni PUTKA z Warszawy. Pierwsze 30 osób odwiedzających stoisko, otrzyma także w prezencie mięciutką, świeżą bułkę bezglutenową z piekarni Putka. Wystawca zaprasza na swoje stoisko na konsultacje kulinarne i dietetyczne o diecie bezglutenowej, a także po informacje o warsztatach bezglutenowych planowanych w najbliższym czasie w naszym regionie.

A gdy już dotrzecie na festyn, skorzystajcie z dziesiątek atrakcji, które czekają tego dnia przy stadionie żużlowym.
Na festynie organizacji pozarządowych w Lesznie w  sobotę, 16 września, działać będzie kilka stref m. in.: zdrowia, kultury, sportu, eko.
Na najlbiższą sobotę będzie działać około 180 wystawców. Najmłodsi będą mogli spędzić z rodzicami czas w Przedszkolu pod chmurką. Na stoisku Fundacji Jesienny Uśmiech będzie można wyklejać z zapałek stadion żużlowy. Stowarzyszenie PL 18 zaprasza m.in. do swojego punktu zbiórki nakrętek plastikowych na rzecz chorego Mikołaja z Leszna. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie będą udzielać informacji o uświadczeniach i innych formach pomocy. Na scenie zaplanowano występy przedszkolaków i warsztaty filmowe. W strefie sportu można będzie poznać tajniki szermierki, akrobatyki czy siatkówki. Na stadion dotrze także mobilna Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie – będzie tam można wypożyczać książki i założyć kartę biblioteczną. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie zaprosi mieszkańców na cykl wykładów, w tym o diecie bezglutenowej , a leszczyńskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie będzie udzielać porad rodzinom osób chorych. 

Przyjdźcie, przyjedźcie – zobaczcie, jak wiele się w Lesznie dzieje w trzecim  sektorze. Poznajcie organizacje, wolontariuszy, pasjonatów kultury i sportu. I spróbujcie najlepszych ciastek bezglutenowych oraz świeżych wypieków z bezglutenowej piekarni. Na pewno zasmakują dzieciom chorym na celiakię i dorosłym na diecie bezglutenowej

Opublikował: NGO kontakt: ngo@leszno.pl ostatnia zmiana: 2017-09-13 08:55:27
0 Koszyk