Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 14 czerwca 2017

Będzie fantastyczna strzelnica i kręgielnia

Zdjęcie, Będzie fantastyczna strzelnica i kręgielnia

Aż dwa nowoczesne obiekty sportowe powstaną wkrótce w Lesznie. To sportowa strzelnica i 8-torowa kręgielnia. Obydwa obiekty powstaną, jako modernizacja już istniejących, ale skala remontu jest tak duża, że można mówić o zupełnie innych, nowych obiektach. Na każdy z nich miasto otrzyma duże dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 Strzelnica

O gruntowny remont strzelnicy położonej przy Pl. Kościuszki środowiska sportowe, a zwłaszcza UKS LOK Lesna, upominały się od wielu lat. Teraz ich marzenia zostaną spełnione.

Budynek strzelnicy zostanie rozbudowany do 1659 metrów kwadratowych. Znajdą się w nim trzy niezależne strzelnice. Największa do strzelania sportowego na odległość 50 m będzie miała 8 stanowisk strzelniczych. Mniejsza, do strzelania na 25 m, będzie miała 10 stanowisk strzelniczych, a najmniejsza, do strzelania z broni pneumatycznej - 5 stanowisk. Do każdej strzelnicy poprowadzą niezależne, bezkolizyjne korytarze.

W budynku przewidziano szatnie, łazienki, pokoje dla trenerów i sędziów, pomieszczenia techniczne i magazynowe.

Obiekt będzie dostępny także dla osób niepełnosprawnych.

Strzelnica została zaprojektowana według najlepszych standardów i z całą pewnością spopularyzuje strzelectwo w Lesznie. Bo przebywanie tu będzie wielką przyjemnością.

Koszt inwestycji wynosi około 4 milionów złotych, połowę tej kwoty otrzymaliśmy z ministerstwa.

Remont zakończy się pod koniec przyszłego roku, ale miasto dotację otrzyma w trzech rocznych ratach.

 Kręgielnia

Kręgielnia przy ul. Strzeleckiej zbudowana za pieniądze Akwawitu na początku lat 90. zostanie mocno zmieniona. Obecnie ma 4 tory, a będzie miała 8. Nowe tory powstaną w miejscu, gdzie obecnie jest zaplecze sanitarne i szatnie. Szatnie, łazienki, pokoje sędziowskie i trenerskie oraz zaplecze techniczne zostaną dobudowane, a więc obecny budynek zostanie mocno powiększony. Powstanie przestronny bar i widownia.

Nowe tory kręglarskie (8 sztuk) już posiadamy, bo zostały zakupione na mistrzostwa świata w kręglarstwie, jakie odbywały się w Lesznie w 2012 roku. Zostaną zamontowane w zmodernizowanej kręgielni.

Przetarg na przebudowę kręgielni już ogłoszono i prawdopodobnie prace rozpoczną się już we wrześniu. Ale w taki sposób, by można było ze starych torów cały czas korzystać. Zakończenie inwestycji w roku przyszłym.

Remont kręgielni będzie kosztował ok. 3,5 miliona złotych. Miasto otrzymało na ten cel dotację w wysokości 1 266 100 złotych.

Autor: An

 

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2017-06-14 07:47:56
0 Koszyk