Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności NGO 13 września 2017

Aktywne są także firmy

Zdjęcie, Aktywne są także firmy

W tegorocznej edycji Aktywnego Obywatelskiego Leszna licznie uczestniczyć będą firmy zaangażowane społecznie. Każda z nich przygotowała atrakcje dla uczestników, zadbała też o inne inicjatywy.

W trzeciej edycji Aktywnego Obywatelskiego Leszna uczestniczyć będą nie tylko stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, instytucje czy placówki oświatowe. Udział zapowiedziały także firmy działające w różnych branżach. Będą zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe firmy. Wszystkie łączy jedno- zaangażowanie społeczne. Dzięki podejmowanym inicjatywom budują pozytywny wizerunek w społeczeństwie i społeczności lokalnej, a co za tym idzie uzyskują przewagę nad konkurencją.

Firmy uczestniczące w akcji Aktywne Obywatelskie Leszno przygotowały atrakcje dla uczestników festynu 16 września a także zadbały o szereg innych niespodzianek w pozostałe dni akcji.

Dni otwarte proponują Korty tenisowe mieszczące się obok leszczyńskiej Sali Ćwicznia. Oferują darmowe korzystanie z kortów tenisowych w dniu 18 września do godziny 16.00. Odbędą się w tym dniu także pokazowe treningi i mecz pokazowy czołowych zawodników polskiego tenisa. Także w piątek, 22 września w godzinach 9.00 do 16.00 można się załapać na nieodpłatne użytkowanie z kortów.

 W tym roku także firma SPINKO włącza się w działania w ramach trzeciej edycji akcji Aktywne Obywatelskie Leszno. Podczas Festynu Organizacji Pozarządowych, firma SPINKO zaprezentuje wiele ciekawych atrakcji m.in. - trening CrossFit, pokaz kolarski, pokaz sprzętu wędkarskiego i rowerowego, film promocyjny prezentujący działalność. W strefe Spinko Po godzinach Spółka zorganizuje konkurs sprawnościowy ( spalanie kalorii na czas, podnoszenie ciężarów)a także konkurs wędkarski. Do stoiska firmy można zabrać również dzieci, bo odbywać się tam będzie konkurs rysunkowy.

Dla osób, które są ciekawe nowinek z dziedziny urody Firma Handlowo-Usługowa AVON zaprasza do swojego stoiska, gdzie przygotowała dla m.in. zabiegi na dłonie, darmowy makijaż. Będzie możliwość testowania kosmetyków. Wystawca zapewnia ciekawe konsultacje kosmetyczne a dla milusińskich kolorowe balony i wiatraczki.

 Firma PAMART SOUVENIR Sp. Z o.o. w trakcie festynu rozdawać będzie 100 sztuk magnesów okolicznościowych dla Aktywnego Obywatelskiego Leszno. Dodatkowo PAMART SOUVENIR Sp. Z o.o. oferuje 30% upust dla organizacji pozarządowych do końca 2018 roku na produkty firm np. grafiki na szkle, magnesy itp.

A może chcesz się zrelaksować lub przeżyć ekstremalną wirtualną przygodę? Lubisz emocje? Przyjdź na festyn i  skorzystaj z nieodpłatnego testowaniu sprzętu (dotyczy członków organizacji pozarządowych) a dla pozostałych odwiedzających stoisko Wirtualnej Przygody  oferuje 35 % upust cenowy w 2018 roku dla wszystkich uczestników festynu, którzy zdecydują się wynająć usługi firmy. Wirtualna Przygoda przeniesie Cię do innego wymiaru. Okulary Oculus Rift i HTC Vive przeniosą Cię do świata, o którym kiedyś mogłeś tylko pomarzyć. Wirtualna Przygoda zanurzy Cię w czas nieograniczonych możliwości, to rewelacyjna rozrywka zarówno dla całej rodziny jak i przyjaciół ceniących ekstremalne emocje.

Będzie także Przychodnia Weterynaryjna "ANIMAL". Celem obecności przychodni w wydarzeniu będzie zwiększenie świadomości mieszkańców w zakresie procedur obowiązujących w czasie wypadku z udziałem zwierząt, oraz procedur związanych z przekazaniem zwierzęcia do schroniska międzygminnego. Przychodnia na swoim stoisku będzie prowadzić kolportaż materiałów informacyjnych na w/w tematy.

Park linowy TARZAN  oferuje 50 % zniżki na usługi. Upusty ważne są w dniach 18 do 22 września w godzinach 15.00 – 17.00. Dodatkowo park przekaże 20 bezpłatnych wejściówek uprawniających do bezpłatnego korzystania z atrakcji

 Ciekawie zapowiada się stoisko Transformers Trening & Dieta a to ze względu na prowadzoną akcję charytaywną 10 przysiadów = 1zł na Dom Dziecka. Zachęcamy do włączenia się. Poza tym na stoisku wykonać będzie można analizę składu ciała, skosztować koktakjle proteinowe. Wszyscy, którzy zawitają do Transformers Trening&Dieta skorzystać będą mogli z bezpłatnych treningów oraz upustów na skorzystanie z sauny.

Zapraszamy także na stoisko Bezglutenowej Mamy. W programie między innymi pokaz kulinarny, analza składu ciała i porady dietetyczne. Spróbować będzie można także smacznych i zdrowych, bezglutenowych produktów.

W Festyn zaanażowały się także firmy z branży motoryzacyjnej. Udział zapowiedziały dwa salony- Ciesiółka Auto Group oraz Smektała Sp.z.o.o. Na ich stoiskach nie zabraknie oczywiście samochodów marek, które reprezentują. Będą także inne atrakcje przygotowane przez wystawców.

Aktywne Obywatelskei Leszno to także działania prozdrowotne. Sporo w tym zakresie przygotowało Centrum Medyczne MEDEOR. Bezpłatne konsultacje lekarskie, porady i wykłady- z tego wszystkiego skorzystac będzie można w ramach Dni Otwartych. 19 września  w godzinach od 17:00 do 20:00 skorzystac będzie można z bezpłatnych konsultacji lekarskich , bezpłatnie wykonać USG jamy brzusznej, echo serca, analizę składu ciała. Wykonany będzie pokazowy zabieg medycyny estetycznej. Z bezpłatnych zabiegów skorzystac będzie można także 20 września. W programie są: ćwiczenia grupowe zdrowy kręgosłup oraz bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne oraz zabiegi: fala uderzeniowa, laseroterapia oraz ultradźwięki. Na 23 września zaplanowano cykl wykładów na tematy zdrowia i chorób. Odbędzie się quiz zdrowotny z nagrodami, będzie także degustacja ciast dla diabetyków oraz zdrowych przekąsek.

Pokaz zajęć ceramicznych, form i metod lepienia oraz technik  zdobienia to atrakcje przygotowane przez Pracownię Artystyczno-Terapeutyczną „Dmuchawce, latawce”. Koniecznie musicie tam zajrzeć. Warto odwiedzic także stoisko Centrum Dietetycznego Naturhouse, gdzie deietetycy udzielać będa bezpłatntch porad, wykonać będzie można analizę składu ciała oraz okreslić BMI. Skosztowac będzie można dieteycznych produktów.

W AOL będzie także Meibes Sp.z.o.o. Firma przygotowała ofertę dla grup uczniów szkół średnich oraz studentów uczelni wyższych. 19, 20 i 22 września zorganizowane zostaną Drzwi Otwarte. Będzie okazja by z bliska przyjrzeć się jak działa firma, zobaczyć biura, produkcję oraz magazyny. 

Dzięki Dron Leszno będziemy mogli podziwiać Leszno i festyn z lotu ptaka. Firma zadekalrowała przygotowanie krótkiego filmu promującego Festyn Organizacji Pozarządowych.

Udział w festynie zapowiedziała także Szkoła Językowa Eurolink. Na jakie atrakcje będa mogli liczyć odwiedzający stoisko?To między innymi: kącik plastyczny i muzyczny, kącik z językiem angielskim oraz pokaz eksperymentów.

Na Festynie nie zabraknie także dmuchanych zamków i animacji dla dzieci, a co najistotniejsze będzie można korzystać z nich za darmo. To zasługa firm Tumko Team oraz Fabryki Siły, Wody i Ognia.

Dzięki firmie AMBED bubble football&jumping fitness spróbować będzie można swoich sił w pojedynku piłkarskim. Nie będzie to jednak zwykły mecz, a mecz w ogromnych dmuchanych kulach.

 W Aktywnym Obywatelskim Lesznie uczestniczyć będą także Arena Kreatywnej Edukacji, Szawer Leszno, Akademia Dynamiczna, Zaczarowany Świat WMB oraz Balans Justyna Przewoźna.

W pomoc przy Festynie zaangażowali się także Matyaszczyk. Drzewa i krzewy ozdobne. Lewandowska Barbara- firma odpowiadać będzie za udekorowanie sceny, Karolina Schmidt Photography, która stworzy galerię zdjęć z Festynu oraz MTL Media Sp. z o.o., która odpowiedzialna będzie za współprowadzenie imprezy.

Opublikował: NGO kontakt: ngo@leszno.pl ostatnia zmiana: 2017-09-13 17:47:19
0 Koszyk