Graficzny nagłówek podstrony

Aktualności

28 marca 2017

Nowości przy składaniu zeznań podatkowych za 2016r.

Nowości przy składaniu zeznań podatkowych za 2016r.

W tym roku po raz pierwszy uruchomiona została usługa sporządzenia zeznania podatkowego PIT-37 na podstawie wniosku PIT-WZ. Usługa ta adresowana jest do osób fizycznych, także małżonków rozliczających się wspólnie oraz osób samotnie wychowujących dzieci, którzy w danym roku uzyskali dochody od płatników i organów rentowych i zobowiązani są do rozliczenia rocznego na formularzu PIT-37 oraz złożyli w okresie 15 marca do 18 kwietnia 2017 r. wniosek PIT-WZ o sporządzenie przez urząd skarbowy zeznania podatkowego.

28 marca 2017

Wicepremier w Lesznie (zdjęcia)

Wicepremier w Lesznie (zdjęcia)

W poniedziałek gościł w Lesznie wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Spotkał się z przedsiębiorcami, władzami PWSZ oraz mieszkańcami. Mówił m.in. o zmianach, jakie czekają szkolnictwo wyższe, w tym także leszczyńską uczelnię. Jest też szansa, że rząd dofinansuje powstanie Leszczyńskiego Centrum Nauki, bo wniosek o unijną dotację z Urzędu Marszałkowskiego został odrzucony.

28 marca 2017

Zegar odpoczywa

Zegar odpoczywa

Pragniemy uspokoić wszystkich Leszczynian: zegar na leszczyńskim ratuszu nie stanął, a przechodzi właśnie rutynowy przegląd i naprawę. Wybijać godziny dla całego Leszna zacznie znów na początku kwietnia.

27 marca 2017

Spotkania z prezydentem

Spotkania z prezydentem

Radny Kazimierz Jęcz, w imieniu wszystkich radnych, zaprasza mieszkańców na spotkania z prezydentem Łukaszem Borowiakiem.

24 marca 2017

Utrudnienia na wiadukcie

Utrudnienia na wiadukcie

Urząd Miasta Leszna informuje, że w sobotę 25 marca prowadzone będą prace remontowe nawierzchni jezdni w obrębie skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Wiaduktu im. Generała Grota Roweckiego.

23 marca 2017

Kwadrans z Prezydentem (wideo)

Piotr Jóżwiak w studio Telewizji Leszno

W rozmowie z dziennikarką Telewizji Leszno, Prezydent Piotr Jóźwiak porusza m.in. tematy związane z leszczyńską oświatą. Odpowiada także na pytania dotyczące Rady Seniorów, leszczyńskiego becikowego i wizyty Premiera Jarosława Gowina.

23 marca 2017

Kwadrans samorządowy (wideo)

Piotr Jóźwiak, Wiceprezydent Miasta Leszna

Kwadrans samorządowy w dniu 23 marca 2017r. poświęcony był w głównej mierze leszczyńskiej oświacie: strajkowi nauczycieli planowanemu na 31 marca, reformie szkolnictwa, konkursom na stanowiska dyrektorów jednostek oświatowych. Z Prezydentem Piotrem Jóźwiakiem rozmawiał redaktor Jarek Adamek.

23 marca 2017

Nie podniesiemy cen (wideo)

Rafał Zalesiński, Prezes MPWiK

W ramach Przeglądu Samorządowego rozmowa z prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie Rafałem Zalesińskim. Red. Robert Lewandowski pyta m.in. czy ewentualne obfite opady deszczu będą w tym roku problemem, jakie nowe inwestycje czekają nas w 2017 roku i czy zmienią się ceny za wodę i ścieki?

22 marca 2017

Godzina dla Ziemi WWF

Godzina dla Ziemi WWF

W tym roku Godzina dla Ziemi odbędzie się w sobotę, 25 marca o godzinie 20.30.

0 Koszyk