Graficzny nagłówek podstrony
Aktualności 13 września 2017

300 wniosków o Leszczyńskie Becikowe

Zdjęcie, 300 wniosków o Leszczyńskie Becikowe

- Wiem ile kosztuje utrzymanie rodziny i wychowanie dzieci. Sam jestem ojcem dwóch synów - mówił prezydent Łukasz Borowiak zwracając się do rodziców, którzy byli gośćmi trzeciej gali wręczania Leszczyńskiego Becikowego.

Świadczenie w kwocie 1000 złotych jest przyznawane rodzicom - mieszkańcom Leszna, którzy w tym roku zostali rodzicami. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta.

Do tej pory złożono ponad 300 wniosków o przyznanie Leszczyńskiego Becikowego.

W poniedziałek w uroczystości symbolicznego wręczenia świadczenia uczestniczyło 45 rodzin.

- Gniewomir jest naszym trzecim dzieckiem. Urodził się 1 marca - mówiła mama Izabela Talarczyk.

- Syn tak szybko rośnie, że pieniądze przydadzą się na ubranka dla niego - dopowiedział tata, Jacek Talarczyk.

Magdalena Musielak i Wojciech Biegański po raz drugi zostali rodzicami. Leszczyńskie Becikowe przyda im się na kupno nowego wózka, w którym zmieszczą się starszy Antoś i Staś, który przyszedł na świat 24 lipca.

Z kolei Elwira Żurkiewicz, mama Leona, część pieniędzy chce przeznaczyć na szczepienia, a to co zostanie przyda się na pieluchy.

Podczas uroczystości w Miejskim Ośrodku Kultury prezydent Łukasz Borowiak i wiceprezydent Piotr Jóźwiak gratulowali rodzicom decyzji o posiadaniu dziecka i podjęcia trudu ich wychowania.

Kolejna gala wręczenia

Leszczyńskiego Becikowego odbędzie się 6 listopada. Rodzice, którzy chcą w niej uczestniczyć, proszeni są o zgłaszanie pod

numerem telefonu 607 199 100.

 Autor: jrs

Fot. E. Baldys

Uczestnicy trzeciej gali Leszczyńskiego Becikowego. Finansowe wsparcie w wysokości 1000 zł na dziecko wręczali rodzicom maluchów prezydent Łukasz Borowiak i wiceprezydent Piotr Jóźwiak.

Opublikował: Bernadeta Klupś kontakt: bklups@leszno.pl ostatnia zmiana: 2017-09-13 08:25:25
0 Koszyk